Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Články

Novosedly - AFK MLADŠÍ DOROST 3:2 (1:2)

Branky:  11.Klepáček Kamil, 65.Obermayer Phillip, 79.Hanák Pavel - 6.Pilný Tomáš, 21.Veselý Vojtěch Sestava:                                             Mičánek Müller   Kočvara   Štěpánek J.   Sláma                   Merel      Domes         Dufek      Navrátil      Pilný T.                        Kristýnek Střídali:   Štěpánek D., Svoboda J., Blaho, Veselý Průběh utkání: Utkání hrané na malé umělce byl spíše boj než fotbal a hosté si ho prohráli v závěru vlastními chybami. V 6´ šel Tišnov do vedení po průniku Tomáše Pilného 1:0. Domácím se povedlo vyrovnat střelou z velkého vápna v 11´. Do poločasu poslal po pěkné kombinační akci AFK ve 21´ opět do vedení Veselý. Ve druhé půli hosté přestali proměňovat své šance. Domácím pomohl k vyrovnání hrubkou brankář Tišnova v 65´ a v poslední minutě po špatně zahraném ofsajd systému osamocený hráč hostí zajistil domácím tři body. čtěte více

Novosedly - AFK STARŠÍ DOROST 0:1 (0:0)

Starší dorost sesadil po týdnu z prvního místa i další celek. Tentokrát vyhrál na hřišti v té době prvních Novosedel brankou Levchenka 1:0. Branky:  80.Levchenko Danylo Sestava:                                                                                                   Jurný      Blažek   Nečesal   Borek   Vaščák                             Navrátil Sedláček A.   Levchenko   Hédl D.   Sedláček A.                           Svoboda F. Střídali:  77. Domes (Svoboda), 85.Kristýnek (Sedláček A.) Průběh utkání: První poločas přinesl opatrnou hru obou týmů se snahou neudělat chybu. Vyložená šance se tedy žádná neurodila. Ve druhé půli měl více ze hry hostující tým, ale nejprve zahazoval šance a trefoval tyče. Sedláček nastřelil břevno a Buček tyč. Další brankovou střelu Bučka vytáhl brankář. Když už Svoboda vstřelil branku tak z ofsajdového postavení. O bodech pro hosty nakonec rozhodl v 80´ Levchenkem centrovaný míč z přímého kopu do velkého vápna, který před brankářem přizvedl hlavou domácí obránce a ten zapadl do šibenice.   čtěte více

AFK MUŽI B - Pozořice B 6:0 (2:0)

Muži B zvítězili v první jarním kole hraném na umělé trávě v Tišnove proti předposlednímu týmu tabulky Pozořicím B jednoznačně 6:0. Bohužel díky velké zbrklosti ve finální fázi v zakončení nebyl výsledek dvojciferný. Branky:  29.Dřevěný Vojtěch, 31.Gruber Jan, 58.vlastní, 64.Dřevěný V., 75.Pilný Š., 78.Krésa  Sestava:                                  Beránek      Dvořák L.   Panovský L.   Shypkin  Lutonský     Smolík     Dvořák J.     Gruber                      Farkaš     Štěpaník                             Dřevěný V. Střídali: 46.Vicenec (Gruber), 59.Krésa (Lutonský), 65.Seyfert (Štěpaník), 65.Pilný Š. (Dvořák J.)   Průběh utkání: Předvedený výkon v prvním poločase byl hluboko pod našimi možnostmi. Sice jsme uzamkli soupeře na jeho polovině, hrálo se v podstatě na 40 metrech od jeho branky, ale obraz naší hry nebyl vůbec dobrý. Hráči béčka Pozořic přijeli statečně bránit vlastní vápno, a to se jim vcelku úspěšně dařilo. V přehuštěném prostoru jsme našimi nepřesnými přihrávkami a pomalou kombinací těžko hledali skuliny k vytvoření nějaké slibné šance. Málo jsme využívali relativně volnější křídelní prostory, a když už míč přilétl z kraje, bylo nás málo v šestnáctce do zakončení. Vrcholem zmaru byly naše dva samostatné nájezdy, kdy jsme pouze trefili statického gólmana hostí. I přesto jsme vsítili dva góly a zdálo se, že se náš brankostroj rozjede, ale v naopak v samé závěru po ztrátě míče na půlce šli hosté v přečíslení ve čtyřech proti dvěma našim stoperům a jen díky slabému zakončení se hostům nepodařilo snížit. O přestávce musela přijít malá bouřka kabině. Druhý poločas, který se hrál v zimní počasí ve studeném větru a sněhových přeháňkách už přinesl zlepšený obraz hry a proměňování šancí i díky hráčům z lavičky, kteří přinesli potřebné oživení hry. Za zmínku stojí první branka v sezóně při prvním startu za B tým pro Štěpána Pilného, jehož centrovaný balón z levé strany krásně zapadl na zadní tyč. Utkání jsme tak dovedli v relativně slušném skóre do jasného vítězství, ale hned v následujícím kole proti Střelicím B musíme od začátku utkání podat výrazně zlepšený a soustředěný výkon. čtěte více

AFK MUŽI A - Vojkovice 3:0 (1:0)

Muži A zvítězili ve druhém jarním kole na domácím hřišti proti soupeři z Vojkovic 3:0 a po debaklu Kohoutovic na hřišti Slatiny se dostali do čela soutěže. Branky:  9.Nepožitek Jiří, 60.Marvan Tomáš, 63.Gryc Jan Sestava:                                                                                                    Herink  Nepožitek   Panovský J.   Gryc   Pavelka                      Mašek J.     Blaha           Pfeffer    Zdražil T.     Dřevěný J.                                Vlach Střídali:  46.Marvan (Dřevěný J.), 58.Sedláček I. (Pfeffer), 79.Levchenko (Mašek J.), 85.Dvořáček (Vlach) Průběh utkání: V 9. min. nám svojí minelou pomohl hostující brankář, když nákop Nepožitka ze standartní situace z poloviny hřiště propustil za svoje záda 1:0. V dalším průběhu jsme měli několik zajímavých situací, ze kterých jsme mohli navýšit skóre, ale naše předfinální a finální fáze byla velmi špatná. Naopak naše defenziva fungovala spolehlivě a hosty do ničeho nepustila. V 60. min. se po přihrávce T. Zdražila uvolnil v pokutovém území Marvan a zvýšil na 2:0. O tři minuty později nákop Nepožitka ze standartní situace propadl až ke Grycovi, který zvýšil již na 3:0. A jelikož hosté svoje příležitosti ve druhém poločase nevyužili, skončilo utkání tímto skóre. čtěte více

AFK MLADŠÍ DOROST - Kuřim 1:3 (1:0)

Branky:  37. Domes Ondřej - 58.Dostál Sebastian, 65.Peška Daniel, 79.Dostál Sebastian Sestava:                                            Mičánek Müller   Pavelka   Štěpánek J.   Blaho               Kočvara    Domes      Veselý      Navrátil      Sláma                      Kristýnek Střídali:    Štěpánek D., Svoboda J., Eder, Worschech, Pařízek, Kutálek Průběh utkání: V první půli dokázali domácí dobrým pohybem eliminovat kombinační hru soupeře. Ve 37´ se Domesem dostali i do vedení 1:0. V I. pol. vstřelili Kristýnkem i druhou branku. Pomezní rozhodčí ovšem následně odmával ofsajd i když domácí hráč jednoznačně v okamžiku přihrávky vybíhal z vlastní půle. Ve II. pol. postupně domácím začali docházet síly a hosté se svým kombinačním fotbalem s držením míče dokázali třikrát v 58´, 65´ a 79´ prosadit a otočili utkání na 1:3. čtěte více

AFK STARŠÍ DOROST - Kuřim 2:0 (2:0)

Starší dorost zvládl místní derby proti vedoucímu týmu soutěže FC Kuřim na výbornou. Díky dvěma brankám Svobody zvítězil 2:0, navíc celý druhý poločas dohrával o deseti hráčích. Branky:  3.Svoboda Filip, 17.Svoboda Filip Sestava:                                                                                                   Jurný      Blažek   Nečesal   Borek   Hédl T.                             Navrátil Sedláček   Levchenko   Mašek   Vaščák                           Svoboda F. Střídali:  64´ Domes (Mašek), 77´ Kristýnek (Svoboda) ČK:  45.Hédl T. Průběh utkání: Hned úvod zápasu ukázal, jak se chceme prezentovat a vštipít soupeři naši hru a to se hned v 7 minutě vyplatilo. Svoboda nejdřív vyhrál souboj s prvním stoperem, druhého si obhodil, zakončil na zadní tyčku a poslal nás do vedení 1:0. Následně po krásné akci vyslal Levchenko do šance Sedláčka, ale ten trefil pouze nohu dobře postaveného golmana hostů. Zápas měl vše co by měla derby nabídnout. Emoce, důrazné souboje, napětí. Na 2:0 nás poslal do vedení dnes dobře hrající Svoboda. Po výborně zahrané standartní situaci Levchenkem si našel ve výskoku balon a nedal šanci gólmanovi. Bohužšl do poločasu jsme bohužel šli do deseti, když Tomáš Hédl po faulu na jeho osobu oplácel a kopl na zemi přes balon soupeře a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch.  Věděli jsme, že pokud chceme soupeře porazit musíme do druhé půle hrát s maximální koncentrací a dobře bránit v bloku. Dnes si kluci sáhli na dno svých sil a vše špatné se obrátilo v náš prospěch. Navíci Michal Mašek má zlomenou klíční kost a při rozcvičce se zranil Kryštof Haranz. Nezlomila nás ani červená karta a ukázalo nám jaká jsme parta a dokážeme se semknout.  Jsem na všechny hráče pyšný a klukům přeji, aby se co nejdřív vrátili na hřiště . PS: DERBY JE NAŠE čtěte více

AFK MUŽI B - Moravské Knínice 2:4 (2:2)

Muži B se v posledním přípravném utkání potkali proti týmu z Moravských Knínic, za který hraje hned několik bývalích ligových fotbalistů. Po statečném a pohledném výkonu podlehl náš tým svému soupeři usilujícím o postup do 1.B třídy v poměru 2:4 Branky: Vejrosta, Dřevěný V. Sestava:                                                                                                                           Šmerda Lutonský    Dvořák L.   Panovský L.   Shpuhanych                  Vicenec       Dřevěný J.           Buček     Babička     Vejrosta                           Dřevěný V. Střídali (hokejově): Zdražil V., Koumar, Drach M. Hodnocení utkání: Toto utkání přineslo všechno, co by přípravné utkání před sezonou mělo. Férový souboj, více než kvalitního soupeře a především hlavně fotbal. Oba týmy chtěli hrát hlavně kombinačně po zemi, bez faulů a k vidění bylo spoustu pohledných akcí na obou stranách. Mám radost, že se našim mladým hráčům podařilo konkurovat bývalým ligovým hráčům jako Okleštěk, Simr či Traore a rozdali si to s ními takzvaně "na férovku". Pomohla nám samozřejmě i zkušenost a kvalita Kevina Babičky, který si s námi "střihnul" utkání díky karertnímu trestu za A tým, ale na něj se navázal v podstatě celý tým. Roli špílmachra zaujal Kuba Dřevěný, jeho dvojče Vojta neunávně svým pohybem a kvalitou na míči rozháněl obranu soupeře a vytvářel pozice pro své spoluhráče, Mara Vejrosta ukázal zase dobrý výběr místa a kvalitu v zakončení, Andrii byl opět jako "na pérkách" a Filda Buček svou dravostí a rychlostí nenechal vydechnout obráncům soupeře. Pochvalu zaslouží ale hlavně celý tým za soudržnost, plnění pokynů a co mě těší nejvíc "sebědůverů, klid na míči a smysl pro kombinaci". Pevně doufám a věřím, že tohle utkání nám ukázalo cestu jak hrát nejen v jarní části sezóny, ale i s výhledem do budoucna proti těžším soupeřům. čtěte více