Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI B - Příbram na Moravě 1:1 (0:0)

IV.třída - neděle 24.9.2023 - Tišnov

26.9.2023 - Sája

Naše béčko poprvé ztratilo body, když doma z cca desítky šancí proměnilo jen jednu a překvapivě tak jen remizovalo s Příbrami na Moravě 1:1.

Pilný - Dřevěný V.

Střídali: 66. Štěpaník (Dřevěný V.), 66. Krésa (Pilný), 75. Lutonský (Gruber), 75. Koumar (Smolík), 83.Drach M (Vejrosta

Průběh utkání:

Celé dnešní utkání by se dalo shrnout jako dobývání obranné hráze soupeře v čele s výborným gólmanem. Naši výraznou územní převahu jsme bohužel nedokázali gólově vyjádřit. Nejdříve jsme se dvakrát ocitli sami před brankářem, ale nepohlídali si ofsajdové postavení. A pak v obrovské dvojšanci Andrii Shpuhanych nastřelil přízemní střelou zleva tyčku a odražený míč Marek Vejrosta poslal jen nad břevno prázdné brány. Až v 38. minutě po rohovém kopu na zadní tyčce Lukáš Dvořák uklidil míč křížnou střelou do sítě. Hosté bohužel udeřili vzápětí ve 40. minutě po sporném faulu a standardní situaci z levé strany, kdy centr přeletěl, až na hlavičkujícího hráče na zadní tyči. Do kabin se tak šlo za remízového stavu.

Druhý poločas se nesl ve znamení naší drtivé převahy, ale po většinu času jsme končili s našimi útoky jen na hranici vápna, pokud jsme už měli nějakou střelu, tak byla zblokována houštinou těl. Obrana hostí se zkušenými stopery fungovala spolehlivě, včas zavírali volné prostory a obsazovali natěsno naše útočníky. Naší hře chyběla překvapivá myšlenka, kombinace byly pomalé a dopředu čitelné. I tak jsme si vytvořili brankové šance, ze kterých jsme mohli rozhodnout utkání. Martin Pilný schoval svoji střelu k pravé tyčce, ale brankář reflexivně vyrazil na roh. Michal Krésa nastřelil jen břevno při pokusu z uvnitř vápna. Lukáš Panovský střelou z dálky jen těsně minul levou tyčku a Myro Drach zakončil z prvního dotyku mimo bránu. Naopak při našem závěrečné tlaku hosté z rychlých brejků nastřelili nejdříve levou tyčku a pak v posledním brejkovém přečíslení soupeře nám Michal Šmerda reflexivním zákrokem zachránil alespoň bod.

Dnes bojovnost a snaha na vítězství nestačila, kluci zápas odmakali, ale chybělo více klidu a i trocha štěstí v zakončení. Výsledek sice neodpovídá průběhu utkání, ale takový už je někdy fotbal. Nevěšíme hlavy, sezóna je dlouhá a hned tento týden máme další dva zápasy tentokrát s celky z popředí tabulky.