Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Články

AFK MLADŠÍ ŽÁCI - Žijeme hrou / Kunštát 7:0 (2:0)

V sobotním zápase proti Žijeme hrou předvedli mladší žáci AFK Tišnov fantastický výkon a zvítězili drtivým poměrem 7:0. I když se očekával vyrovnaný duel vzhledem k umístění obou týmů v tabulce (Tišnov na 4. místě, Žijeme hrou na 5. místě), AFK od začátku dominoval a soupeře doslova rozdrtil. Naši fotbalisté oproti minulému utkání proti Startu Brno předvedli diametrálně odlišný výkon. Hráli s daleko větším nasazením a odvahou. Rychle otáčeli hru a byli přímočaří na branku, což vedlo k několika slibným šancím. První poločas byl vyrovnanější a po brankách Kučery a Kuchaříka šli Tišnovští do kabin s vedením 2:0. Ve druhém poločase se však rozjel gólostroj, který už nešlo zastavit. Prosadil se 2x Konečný, hattrick dovršil Kučera a na střeleckou listinu se zapsal i Karkulin. Tišnovští fotbalisté tak dosáhli na sedmé čisté konto v řadě a potvrdili svou skvělou formu. Sestava: Brankář: Ress Obrana: Chocholáč, Zigelbauer, Katolický, Čada Záložníci: Kuchařík, Zálesák, Konečný, Smetana, Kubelka Útok: Kučera, Karkulín   čtěte více

Start Brno - AFK MLADŠÍ ŽÁCI 0:0 (0:0)

Mladší žáci AFK Tišnov ve středečním zápase proti Startu Brno nedokázali navázat na sérii vítězných utkání a remizovali 0:0. Tišnovští od začátku utkání měli problémy se dostat do tempa hry a nehráli svůj obvyklý fotbal. Pomalu otáčeli hru, pracovali s míčem, chyběla jim agresivita a důraz v presinku. Soupeř z Brna tak měl více prostoru a dokázal Tišnov zatlačit do defenzivy. I když se Tišnovští ve druhém poločase zlepšili a začali hrát aktivněji, nedokázali se prosadit v ofenzivě. Promarnili několik slibných šancí a nakonec se museli spokojit s bezgólovou remízou. Trenér Koumar vidí prostor pro zlepšení: "Dnes jsme se nedokázali prosadit a nehráli jsme náš obvyklý fotbal. Chyběla nám agresivita a důraz v presinku, a proto jsme soupeři dali moc prostoru. I když jsme se ve druhém poločase zlepšili, nedokázali jsme proměnit naše šance. Musíme se z tohoto utkání poučit a v příštích zápasech předvést náš nejlepší výkon," zhodnotil utkání trenér Radim Koumar.   čtěte více

Kahan - AFK MLADŠÍ ŽÁCI 0:8 (0:3)

Mladší žáci AFK Tišnov si v sobotním zápase proti týmu KAHAN připsali další vítězství, tentokrát v poměru 8:0. Díky tomuto vítězství si už připsali páté vítězství v řadě a zároveň páté čisté konto.  Hráči AFK Tišnov dominovali od samotného počátku zápasu. Hned ve druhé minutě se prosadil Kučera, který otevřel skóre. Do poločasu se pak trefil ještě dvakrát Pavlíček, a tak šli Tišnovští do kabin s třígólovým náskokem.  Ve druhém poločase přidali ještě dalších pět branek a pokračovali v dobrém výkonu. Pavlíček dovršil hattrick a celkem v utkání vstřelil 4 branky, čímž potvrdil svou vynikající formu. Na něj navázali Konečný, který vstřelil dvě branky a Zigelbauer, jegož trefa z dálky do šibenice patřila k ozdobám utkání. I přes jednoznačný výsledek měli tišnovští fotbalisté ještě další šance na navýšení skóre a potvrdili stejně jako proti Rousínovu, že s efektivitou v zakončení mají problémy.  Dobrý výkon předvedl i brankář Ress, který musel vytáhnout jeden výborný zákrok a pomáhal týmu s rozehrávkou. Také obrana předvedla kompaktní výkon, kdy soupeře nepouštěla do žádných větších šancí a naopak podporovala útok.  "Hráči bojovali jako jeden tým a ukázali svou kvalitu a zlepšující se výkony. Hra začíná vypadat velmi dobře a kluci si momentálně fotbalem baví, což je pro nás důležité," pochválil své svěřence asistent trenéra Jakub Dřevěný. "Byly tam skvěle kombinace, průnikové nahrávky, přímočarost a odvaha v soubojích 1 na 1, z čehož máme obrovskou radost. Je ale stále na čem pracovat, protože v následujících týdnech nás čekají tři velmi těžké zápasy a musíme stále makat dál, abychom uspěli i v těchto duelech," dodal Dřevěný. Mladší žáci AFK Tišnov tak potvrzují svou skvělou formu a s nadějí vyhlíží čelo tabulky. čtěte více

AFK MLADŠÍ ŽÁCI - Rousínov 8:0 (3:0)

Ve vynikající formě pokračují mladší žáci AFK Tišnov, kteří si připsali čtvrté vítězství za sebou, když v sobotním zápase deklasovali Rousínov 8:0 a připsali si tak čtvrté vítězství v řadě bez inkasovaného gólu. Trenér tak mohl dát šanci i hráčům ze širšího kádru, kteří ukázali, že konkurence v týmu je veliká.  Úvod utkání sice patřil nervozitě a Tišnovští nedokázali proměnit hned několik slibných šancí. Dominanci na hřišti ale brzy potvrdili a prosadilo se hned osm různých střelců. Střelecký účet otevřel útočník Tomáš Pavlíček, který prolomil střelecké trápení elegantním průnikem mezi obranou soupeře. Do poločasu se trefili ještě Velička a Konečný z penalty po faulu na Pavlíčka. I přes drtivou převahu a nespočet šancí Tišnovští trpěli nízkou produktivitou v zakončení.  Druhý poločas přinesl ještě větší gólovou smršť. Fotbalisté AFK Tišnov soupeře k balonu prakticky nepustili, a i přes další spoustu zahozených šancí přidali do konečného skóre dalších 5 branek. O další trefy se postarali Kučera, Halouzka, Zálesák, Chocholáč a Karkulín. I brankář Ress si zaslouží pochvalu za zneškodnění několika rychlých protiútoků soupeře.  "I když výsledek vypadá dominantně a hra byla od našich hráčů velmi dobrá, kdy jsme soupeře k balonu pouštěli jen sporadicky, musíme zdůraznit jako velký vykřičník naši efektivitu v zakončení," hodnotil utkání hlavní trenér Zdeněk Wünsch. "Mohli jsme dát daleko více gólů, ale i tak jsme s výkony v posledních zápasech velmi spokojeni. Jsme rádi, že jsme dali šanci i ostatním hráčům z kádru, kteří splnili vysoký standard."  Mladí tišnovští fotbalisté tak potvrzují svou skvělou formu v posledních duelech a s rostoucím sebevědomím stoupají tabulkou. čtěte více

AFK MLADŠÍ ŽÁCI - Rosice 3:3 (1:1)

Dnešní zápas proti týmu FC Slovan Rosice přinesl vyrovnaný výsledek 3:3. Oproti minulému utkání se náš realizční tým rozhodl dát šanci pouze hráčům ročníku 2012, kteří si převzali ze zápasu cenné zkušenosti. I přes to, že jsme často měli problém najít rytmus hry, v některých situacích jsme ukázali nacvičené situace z tréninku, z čehož máme obrovskou radost. V zápase se objevilo mnoho chyb, kterých si všímáme a víme, že je potřeba na nich postupně pracovat. Výsledek 3:3 naprosto vypovídá vývoji utkání a my si přejeme, aby výkony všech hráčů a hráček měli nadále vzestupnou tendenci a šli vstříc ještě většímu progresu. Především bych chtěl poděkovat všem hráčům i hráčkám za jejich předvedený výkon, kde ukázali nasazení a vášeň pro fotbal. Jejich úsilí je nesmírně ceněno a jsou skvělým příkladem pro naši fotbalovou komunitu. Sledujte nás nadále, jelikož se budeme snažit o další úspěchy našeho týmu. čtěte více

AFK MLADŠÍ ŽÁCI - Rosice 8:1 (4:0)

V posledním zápase naši mladší žáci čelili týmu FC Slovan Rosice, který momentálně okupuje osmou příčku v Krajském přeboru. Díky skvělému výkonu celého týmu jsme zaslouženě zvítězili 8:1. Na začátku zápasu jsme převzali iniciativu a hráli kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku. Naši hráči byli precizní v kombinaci, rychle otáčeli hru a vytvářeli si mnoho šancí. Obranná činnost byla kompaktní, důrazná a nepustila soupeře do žádných šancí. Díky těmto faktorům jsme vedli v poločase vysoko 4:0, přičemž naše branky padaly po krásných akcích, které zaujaly všechny diváky přítomné na místním stadionu na Ostrovci. I po přestávce jsme nezvolnili tempo a hráli stále agresivní fotbal. Naše sebevědomí nekleslo a byli jsme hladoví po dalších gólech. Zvláště úžasná byla akce vedoucí ke gólu na 6:0, kdy naši hráči si vytvořili šanci kombinací na jeden dotek od půlící čáry, kterou zakončil gólem do prázdné branky Tomáš Zálesák. Chci touto cestou poděkovat všem klukům za skvělý výkon, který byl oceněn vysokým vítězstvím. Dokázali jsme, že máme sílu konkurovat i týmům hrajícím výšší soutěže a že máme potenciál hrát s každým soupeřem. Nejedná se pouze o individuální výkony, ale o týmovou práci a sílu kolektivu. Věříme, že tento výkon dokážeme přenést i do nadcházejících utkání. čtěte více

AFK MLADŠÍ ŽÁCI - Žijeme hrou 5:2 (1:1)

Dnešní utkání přineslo pohledný fotbal, kdy naši mladší žáci AFK Tišnov čelili týmu Žijeme Hrou, který se v tabulce naší soutěže nachází těsně za námi. Už od začátku bylo patrné, že nás čeká těžký soupeř, který je známý svou kvalitní kombinační hrou a schopností držet míč, což se přeneslo do vysokého tempa utkání. Bohužel v prvním poločase jsme ale nepředvedli svůj nejlepší výkon v této sezoně. Chyběla nám nabídka, dobrý výběr místa, hráči působili nedůrazně a byli všude o krok pozdě. To se promítlo i do inkasovaného gólu po rychlém brejku soupeře. Nicméně díky skvělému zakončení a brance Toma Pavlíčka jsme dokázali vyrovnat ještě před poločasovou přestávkou, avšak do šaten jsme šli s mírně podlomenou morálkou.  Po poločasové přestávce však naši hráči z AFK Tišnov vzali zápas do svých rukou. Zrychlili hru, lépe si hledali prostory pro nabídku a byli důraznější v osobních soubojích. To vedlo ke čtyřem gólům, z nichž po krásných akcích skórovali shodně po dvou gólech Tomáš Zálesák a David Tesař.  Je škoda, že jsme nedokázali využít ještě více příležitostí, ale klíčové je, že jsme prokázali obrovskou sílu a odhodlání. Tento zápas nám jasně ukázal naše nedostatky, na kterých budeme intenzivně pracovat v následujících týdnech. Nicméně musím pochválit všechny kluky za jejich zlepšený výkon ve druhém poločase, kdy předváděli krásný fotbal a nabídli divákům poutavou kombinační podívanou s vysokým nasazením. čtěte více