Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Nová Ves - AFK MUŽI B 2:7 (1:4)

IV.třída - neděle 17.9.2023 - Nová Ves

19.9.2023 - Sája

B tým v nedělním odpoledni zvítězil jednoznačně na hřišti Nové Vsi u Ivančic v poměru 2:7 a bez ztráty body se usadil na čele tabulky IV.třídy Brno-venkov

Branky:

24.Fruhvirt Pavel, 62.Smejkal Filip -  14.Pilný Martin, 38.Vejrosta Marek, 39.Vejrosta Marek, 44.Šafránek Ondřej, 50.Pilný Martin, 75.Levchenko Danylo, 82.Krésa Michal

Sestava:

Beránek

Lutonský - Pestr - Dvořák L.(K) - Dvořák J.

Šafránek

Gruber – Dřevěný V. - Smolík - Vejrosta

Pilný M.

Střídali: 46. Levchenko (Lutonský), 46. Mašek (Dvořák J.), 64. Krésa (Vejrosta), 64. Jůza (Gruber), 75.Drach D. (Pilný M.)

Průběh utkání:

Další venkovní utkání na ne zcela ideálním hřišti v Nové Vsi u Ivančic jsme začali s cílem co nejdříve vstřelit uklidňující branky. První gól do domácí sítě vstřelil po uvolnění ve vápně a nahrávce Vojty Dřevěného zcela osamocený Martin Pilný - 1:0. Bohužel jsme pak na zhruba 15 minut poté vypadli z role, nedařilo se nám územní převahu přetavit v další uklidňující branky. Domácí přitvrdili v osobních soubojích, což pocítil hlavně Michal Beránek, který byl nešetrně došlápnut atakujícím hráčem a s nateklým kotníkem musel dochytat zbytek utkání. Hned po tomto faulu, který však nebyl ohodnocen ani žlutou kartou, jsme ve 24.minutě nedokázali odstavit útočícího hráče od míče a domácí lacině srovnali na 1:1. Náš prapor zvednul zkušený Marek Vejrosta, který se dvakrát prosadil v rozmezí jedné minuty. Nejdříve zleva postupoval na hranici vápna zbavil se obránce a krásnou narážečkou s Ondrou Šafránkem se ocitl zcela sám před brankářem – 2:1. Poté Honza Gruber zatáhnul zprava míč do šestnáctky a jeho prudkou přihrávku opět Marek poslal do sítě. Povedený závěr poločasu korunoval proměněným samostatným nájezdem Ondra Šafránek, které ho vysunul do brejku obloučkem za obranu Tomáš Lutonský. Domácími často využívaná ofsajdová past tentokrát nezafungovala dle jejich představ a tak jsme šli do kabin s komfortním náskokem 4:1.

Během pauzy jsme tým prostřídali a změnili rozestavení obranných řad. Začátek druhého poločasu měl přinést definitivní uklidnění, zvláště když v 50.minutě se Vojta Dřevěný prosmýknul před vápnem kolem dvou hráčů a přiťukl průnikovou nahrávkou míč Martinovi Pilnému, který z jedničky šajtlí obstřelil brankáře. Stejně však jako v prvním, tak i v druhém poločase jsme se nevyvarovali hluché herní pasáže, kdy jsme zbytečně ztráceli míč nepřesnými nebo zbrklými nahrávkami, malým pohybem a důrazem jsme domácím nechávali prostor. Ti tak v 62.minutě snížili při jednom z útoků střelou z hranice vápna na 2:5. To nás nakoplo a po zbytek utkání jsme opět začali hrát aktivně a efektivně. Gólově se prosadili Dany Levchenko v samostatném úniku po pasu Vojty Dřevěného a poslední sedmou branku přidal Michal Krésa střelou na zadní tyč po přihrávce z pravého křídla od Honzy Jůzy.

Tři body po zaslouženém vítězství nám zajistilo první místo v průběžné tabulce IV. třídy.