Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI B - Budkovice 5:0 (4:0)

IV.třída - neděle 8.10.2023 - Tišnov

9.10.2023 - Sája

Muži B s přehledem porazili poslední tým tabulky Budkovice v poměru 5:0, když o výsledku rozhodli již v prvním poločase. Utkání se odehrálo na umělé trávě.

Branky:

13.Krésa Michal, 23.Pestr Josef, 41.Krésa Michal, 44.Haranz Kryštof, 78.Vejrosta Marek

Sestava:

Beránek

Lutonský - Dvořák L. (K) - Pestr - Gruber

Smolík - Levchenko

Haranz – Dřevěný V. – Vejrosta

Krésa

Střídali: 46.Dvořák J. (Levchenko), 55.Sedláček A. (Krésa), 55.Drach M. (Dvořák L.), 68.Koumar (Haranz)

Průběh utkání:

V 10.kole jsme přivítali na domácím hřišti v tabulce zatím poslední Budkovice, které však spoustu zápasu prohráli pouze o jednu branku, a tak jsme nechtěli nic podcenit. Vzhledem k počasí a stavu hlavní hrací plochy jsme zvolili možnost hrát na umělé trávě a využit rovnosti terénu ke zvýšení kvality utkání.

Od samého začátku jsme se snažili hrát kombinačně a hlavně aktivně. V první šanci se ocitl v 8.minutě Krésa, ke kterému se dostal míč z křídla na velké vápno. Míša se teprve ještě zastřeloval a branku překopl. O pět minut byl už však úspěšný, když z hranice vápna prostřelil soupeřovu obranu i brankáře. O chvíli později vyvezl míč výborně hrající Haranz, Pestr využil právo silnějšího, míč si od něj převzal a div nepřelomil břevno soupeřovi branky.  Podobnou akci si náš stoper zopakoval v 23.minutě, kdy míč vyvezl téměř z poloviny hřiště, prošel přes tři protihráče až do vápna a střelou na bližší tyč překvapil soupeřova brankáře – 2:0.  Nadále jsme pokračovali v aktivitě a přicházeli další šance, které většinou vycházeli z dílny Levchenka, který opanoval střed pole. Několikrát se v dobré pozici ocitl Krésa avšak mezi tři tyče nezamířil přesně. Vejrostovu střelu z přímého kopu musel pro změnu lapit golman soupeře. Dočkali jsme se až ve 40.minutě, kdy Lutonský výborně prošel po lajně až do vápna, kde naservíroval míč Krésovi a ten se již tentokrát nemýlil. A čtvrtou branku do poločasu přidal po výborném průniku Dřevěného Haranz, který si poradil i s dvěma obránci na zádech a brankou na 4:0 pečetil svůj výborný výkon v prvním poločase.

Do druhé půle jsme protočili trošku sestavou a hned střídající Jakub Dvořák mohl zvýšit na 5:0, ale jeho přízemní střelu levačkou zastavila tyč. Poté hra začala postupně uvadat. Soupeřovi se navíc zranil hráč a musel tak dohrávat o jednoho hráče méně, my jsme se trošku uvelebili a přizpůsobili se tempu soupeře. Za zmínky stojí pár průniků Sedláčka po pravé straně, které jsme bohužel nedovedli do konce nebo finální přihrávka nenašla svého adresáta ve vápně soupeře. Poslední branku utkání, tak vstřelil až v 79.minutě Vejrosta, který si našel na vápně odražený míč a tečovanou střelou z první jej napálil do sítě.

Utkání se nám povedlo. Celý zápas jsme kontrovali hru, vytvářeli jsme si brankové příležitosti a snažili se o kombinační fotbal. Výsledek 5:0 je zasloužený, udrželi jsme dosavadní neporazitelnost a upevnili si první místo v tabulce. Příští týden máme volný los a dále nás čeká doma nelehký soupeř – rezerva Zastávky, proti které nastoupíme netradičně až po utkání mužů A, které rovněž čeká soupeř ze stejného města.