Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI B - Střelice B 6:0 (3:0)

IV.třída - neděle 13.8.2023 - Tišnov

16.8.2023 - Sája

Naši junioři pod hlavičkou B týmu úspěšně vstoupili do svého prvního utkání a s přehledem zvítězili ve velkém vedru pro B týmu Střelic 6:0.

Branky:

1. Dřevený Vojtěch, 6. Šafránek Ondřej, 37. Vejrosta Marek, 75.Haranz Kryštof, 76. Dřevěný Vojtěch, 87. Usov Oleksande

Sestava:

Beránek

Lutonský – Šafránek – Dvořák L. - Pestr

Smolík

Vejrosta – Štěpaník (K) – Dvořák J. – Dřevěný V.

Krésa

Střídali:  55.Marvan (Krésa) , 55.Jůza (Dvořák L.) , 69.Haranz (Vejrosta), 69.Koumar (Lutonský), 79.Usov (Dřevěný V.)

Průběh utkání:

První mistrovské utkání obnoveného tišnovského B týmu po 5 letech přineslo jednoznačný průběh pro domácí vyjádřený také vysokým skóre.

Hned v 1. minutě utkání se Marek Vejrosta uvolnil od pravé postranní čáry do středu hřiště a nádherným centrem našel ve vápně Vojtu Dřevěného, který jemnou tečí před soupeřovým brankářem umístil míč do levého dolního rohu branky. V 6. minutě po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientovala posila z Rosic Ondřej Šafránek a přízemní střelou k levé tyči upravil stav utkání na 2:0. To naše hráče uklidnilo, měli jsme do cca 20 minuty hru pod kontrolou, ale v dalším průběhu prvního poločasu hosté vyrovnali hru ve středu pole. Nicméně žádnou větší šanci si nevypracovali a se střelami z dálky si s jistotou poradil náš brankář Michal Beránek. Domácím příznivcům trochu zatrnulo při souboji Josefa Pestra s útočníkem Střelic ve vápně, ale rozhodčí ho jako penaltový neposoudil. V 37. minutě jsme znovu udeřili, když po rychlém kontru se Vojta Dřevěný zasekávačkou na hranici vápna zbavil obránce a předložil míč doleva zcela osamocenému Markovi Vejrostovi, který křížnou přízemní střelou nedal brankáři šanci. V poslední minutě 1.poločasu jsme málem inkasovali po chybě v rozehrávce od gólmana, hráč Střelic před zcela prázdnou naší brankou již posílal míč do sítě, ale fantastickým obranným skluzem situaci zachránil náš stoper Lukáš Dvořák. To byl velmi důležitý moment utkání.

V druhém poločase za neustávajícího vedra jsme prostřídali naše řady, Tomáš Marvan v obnovené premiéře v tišnovském dresu, přinesl do záložní řady potřebný důraz v osobních soubojích a dorostenec Kryštof Haranz na levé záloze zase rychlost do křídelních prostor. Podařili se nám některé hezké fotbalové akce s rychlým posunem míče ze středové řady do křídel nebo na hrot. Po jedné takové přihrávce na levou stranu přesprintoval Kryštof Haranz krajního beka a polovysokou střelou na přední tyč upravil skóre již na 4:0. Hned vzápětí z totožné situace tentokrát Kryštof postupoval až na malé vápno, kde nahrávkou našel na středu zcela volného Vojtu Dřevěného a my vedli 5:0. Ke konci utkání se v 87.minutě trefil ještě Saša Usov, který dorážel míč po střele Josefa Pestra zpoza vápna a upravil tak skóre na konečných 6:0.

Musíme poděkovat všem hráčům, kteří předvedli dobrý výkon a v úmorném vedru dokázali soupeře přehrát herně i výsledkově. V dalším kole zajíždíme v neděli 20.8. dopoledne do Vojkovic na zápas s tamním B týmem.