Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Vojkovice B - AFK MUŽI B 2:3 (1:0)

IV.třída - neděle 20.8.2023 - Vojkovice

21.8.2023 - Sája

B tým je po dvou kolech nadále stoprocentní. Vítězství ve Vojkovicích proti místnímu "béčku" zařídil brankou v poslední minutě Pilný Martin.

Branky:

20. vlastní, 71.Mišák Martin (p.k.) - 49. Farkaš Kryštof, 69. Dřevěný Vojtěch, 90.Pilný Martin

Sestava:

Beránek

Pestr – Borek – Dvořák L. – Shpuhanych

Štěpaník (K) – Dvořák J.

Lutonský – Dřevěný V. – Sedláček I.

Pilný

Střídali: 46. Gruber (Štěpaník), 46. Farkaš Kryštof (Dvořák Jakub), 58. Sedláček Adam (Lutonský), 86. Jůza (Dřevěný V.)

Průběh utkání:

V těžkém utkání proti silnému soupeři na venkovní půdě ve Vojkovicích jsme v závěru urvali zaslouženě všechny tři body.

Již před utkáním jsme věděli, že domácí s nově založeným B týmem plným mladých hráčů budou daleko silnějším soupeřem než minulý týden tým Střelic. Zápas začal sice opatrně z obou stran, ale domácí byli více na míči i díky kvalitní středově řadě. Zároveň hrozili i dlouhými nákopy za obranu, se kterými jsme měli problémy celý zápas. Ve 20.minutě šli domácí do vedení po naší nešťastné malé domů, kdy vysoký míč obloučkem přeletěl našeho gólmana. Na změnu skóre i obraz hry jsme zareagovali změnou postů, do středové řady jsme posunuli Jirku Borka a získali územní převahu, vyjádřené několika dobrými zakončeními z hranice vápna. Vyrovnat se nám však nepodařilo, a proto jsme do 2.poločasu poslali čerstvé síly. Právě Kryštof Farkaš hned v 49.minutě střelou z 25 metrů k tyči srovnal skóre na 1:1. Výkon celého týmu se zvednul, byli jsme více na míči, snažili se o kombinaci a rychlý přechod do útoku. Mohli jsme se několikrát radovat, zvlášť Ivan Sedláček zleva bombou na přední tyč pořádně provětral rukavice domácího gólmana, ale ten výborným výkonem dále držel domácí nad vodou. V 69.minutě se dostal z pravé strany vápna do zakončení Adam Sedláček, brankář míč jen vyrazil k dobíhajícímu Vojtovi Dřevěnému a bylo to 2:1. Bohužel jsme si o dvě minuty poté nepohlídali dlouhý nákop do strany, náš brankář při zákroku srazil nabíhajícího hráče. Rozhodčí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu, který domácí bezpečně proměnili a bylo srovnáno na 2:2. Začínalo se tedy od začátku, domácí se spíše bránili a nákopy se snažili vysunout rychlá křídla, ale my chtěli urvat výhru na naši stranu. V závěru jsme mohli dvakrát rozhodnout, když Honza Jůza nejprve z malého vápna přestřelil branku, a pak mu nebyl uznán gól po předchozím ofsajdu Martina Pilného. Tato hraniční sporná situace naštěstí Martina pozitivně vybudila a v 90.minutě po průniku do vápna, zblízka lišácky prostřelil domácího gólmana mezi nohama. V nastavení měli domácí ještě šanci z přísně nařízené standardky, centrovaný míč na malém vápně náš gólman Michal Beránek zastavil a pak jsme ho po odrazu dostali do bezpečí. Hned poté rozhodčí ukončil zápas a my mohli začít slavit cennou a za výkon v druhém poločase naprosto zaslouženou výhru na půdě soupeře, odkud se body nevozí vůbec lehce