Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Židlochovice B - AFK MUŽI B 0:6 (0:1)

IV.třída - neděle 29.10.2023 - Židlochovice

30.10.2023 - Sája

Naše béčko posílené o některé hráče A týmu v Židlochovicích jednoznačně dominovalo a vyhrálo jasně v poměru 0:6. Nebýt až neuvěřitelného pálení šancí v prvním poločase, mohl být výsledek i dvouciferný.

Branky:

41.Pfeffer Petr, 50.Pilný Martin, 54.Pilný Martin (p.k.), 76.Dřevěný Jakub, 84.Pilný Martin, 90.Zdražil Tomáš

Sestava:

Beránek

Smolík – Šafránek – Dvořák L.(K) – Shpuhanych

Schlögl – Dřevěný J.

Pfeffer – Zdražil T– Vejrosta

Pilný

Střídali: 60. Dvořák J. (Pfeffer), 60. Levchenko (Vejrosta), 70. Pestr (Dvořák L.), 70. Lutonský (Smolík), 78. Vaščák (Dřevěný J.)

Průběh utkání:

K dalšímu venkovnímu utkání jsme odjížděli s respektem k soupeři, jehož výsledky se silnějšími týmy naší soutěže byly více než vyrovnané. V prvním poločase se hrál fotbal velice dobré úrovně z obou stran. Hřiště bylo solidně připravené, navíc nadstandardních rozměrů, takže se hodně běhalo a velký prostor svědčil naší kombinační hře. Ze začátku domácí vysoko napadali naši rozehrávku, ale postupně jsme se dostali do územní převahy, kterou jsme ale bohužel nebyli schopni přetavit ve vedoucí gól. Chyběl klid ve vápně, většinou jsme se snažili zakončovat z prvního dotyku a střely byly povětšinou nepřesné a slabé. Snad v pěti nebo šesti jasných šancích jsme nebyli schopni míč uklidit do sítě. Nakonec střeleckou smůlu protrhnul v závěru Petr Pfeffer, když ve vápně zužitkoval přihrávku Marka Vejrosty zleva, a i když si brankář na míč sáhnul, střelou k tyči nás poslal do vedení 1:0.

To nás uklidnilo, zvláště když na začátku druhé půlky se po přihrávce Petra Pfeffera konečně prosadil Martin Pilný a druhým dotykem poslal míč placírkou podél brankáře. Pak se ocitnul ve dvou obrovských šancích Petr Pfeffer, nejprve z dorážky na malém vápně jen trefil gólmana na středu branky a pak hlavičku na vzdálenější tyč brankář domácích pokryl. A tak do třetice v 54.minutě po jeho průniku do vápna zprava domácí obránce musel zatáhnout za záchrannou brzdu a pokutový kop bezpečně proměnil Martin Pilný - 3:0. Domácím viditelně začaly docházet síly, nestíhali naše kombinace ve středu pole a nahrávky do křídel, odkud chodili výborné míče do vápna. Martin Pilný po jedné takové akci zatím odmítnul hattrick tím, že branku soupeře vysoko přestřelil. A tak se alespoň převtělil v nahrávače a po další akci zprava posunul míč na Jakuba Dřevěného, který levačkou ze středu hranice vápna obstřelil brankáře na zadní tyč. Domácí už definitivně odpadli a předvedli jen brutální zákrok na Zdeňka Smolíka, naštěstí bez vážného zranění, rozhodčí zákrok na vyloučení bohužel posoudil jen žlutou kartou. My jsme na zareagovali správným způsobem a v 84. minutě po průniku zprava a nahrávce Tomáše Lutonského zkompletoval hattrick Martin Pilný. Nutno podotknout, že to mohlo být už v prvním poločase vzhledem k počtu jeho šancí. Do konce zápasu už jsme dohráli exhibičně. Nejprve se z levé strany Tomáš Zdražil zbavil obránce a obloučkem překonával brankáře, ale míč nakonec skončil vedle zadní tyčky v zázemí. A tak si Tomáš spravil chuť v 90. minutě, kdy jsme předvedli nejkrásnější akci utkání. Po utěšené kombinaci tří hráčů na pravé straně na jeden dotyk včetně patičky, jsme přenesli hru doleva na Tomáše Schlögla, který ještě posunul míč na Tomáše Zdražila. Ten posadil protisměrnou kličkou na zem stopera a v klidu zakončil podél brankáře a završil tak skóre utkání na konečných 6:0 v náš prospěch.

Výborný výkon celého týmu počínaje od brankáře, s pevnou obranu dirigovanou Ondrou Šafránkem, přes střední zálohu jasně přehrávající tu soupeřovu až po aktivní útočnou řadu, která neúnavně dobývala soupeřovo vápno. Snad jen střelecká nemohoucnost v první půlce nás připravila o dvojciferné skóre. Také všichni střídající hráči se výborně zapojili do utkání a svým dílem přispěli k předvedené hře a výsledku. V neposlední řadě nutno také vysoko ocenit disciplínu týmu, zápas jsme odehráli bez karetního trestu a zbytečných diskuzí, hráči se soustředili na svůj a týmový výkon, a proto jsme byli úspěšní.