Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI B - Veverské Knínice 10:2 (3:1)

IV.třída - neděle 19.5.2024 - Tišnov

20.5.2024 - Sája

Naše béčko potřetí v řadě nadělovalo desítku, tentokrát v domácím prostředí využili vzorově nachystaného pažitu a po pěkných akcích deklasovali druhý nejlepší tým jara Veverské Knínice 10:2. Hattrickem se blýskli Vojta Dřevěný a posila z A týmu po zranění František Kuldan. Tři asistence si připsal výborně hrající střídající Haranz. V případě středeční výhry v Zastávce, tak může náš B tým slavit první místo a postup do III.třídy.

Branky:

19.Kuldan František, 26.Dřevěný Vojtěch, 43.Dřevěný Vojtěch, 53.Dřevěný Vojtěch, 57.Sedláček Adam, 63.Kuldan František, 72. vlastní, 81.Nečesal Jan, 89.Kuldan František, 90.Haranz Kryštof - 4.Kratochvíl Vít, 61.Strakoň Jan (p.k.)

Sestava:

Šmerda

Vít    Dvořák L.   Kuldan   Pestr

Smolík     Panovský L.

Vejrosta      Dřevěný J.     Sedláček I.

Dřevěný V.

Střídali: 46. Sedláček A. (Vejrosta) 50.Haranz (Sedláček I.), 64. Dvořák J. (Vít) 67.Nečesal (Dřevěný J.)

Průběh utkání:

Po dvou jasných desetigólových vítězstvích nás čekal na jaře výborně hrající soupeř s Veverských Knínic, který dokázal zvítězit i nad Ketkovicemi a béčkem Vojkovic. A ten prokázal jarní formu hned v jejich první rohovém kopu, kdy nabíhající volný hráč na přední tyč procedil balón do sítě. My jsme působili nervózně, neměli úplně dobrý pohyb a výběr místa a hráli daleko od sebe hlavně v zadních řadách. Soupeř překvapil presinkem dvou až tří hráčů při naší rozehrávce a po zisku míče přecházel do rychlých kontrů a vytvořil si další dvě velmi nebezpečné šance. Nejprve středovou průnikovou nahrávkou se ocitl útočník soupeře sám před naší brankou, naštěstí Michal Šmerda vytáhl skvělý zákrok a v další šanci nebezpečnou střelu zleva na přední tyč také dokázal Michal vytěsnit nadvakrát na roh. Naštěstí v 19. minutě na druhé straně přišla nahrávka z levého křídla do vápna s faulem na našeho útočníka, kterou rozhodčí nakonec vytáhnul na hranici vápna. Penaltu jsme tedy sice nezahrávali, ale i tak přímý volný kop zakroutil František Kuldan zkušeně do sítě. Od té doby jsme převzali inciativu a konečně se začali dařit rychlé kombinace a přechody do útoku. Nejprve ve 26.minutě Kuba Dřevěný poslal mezi beky nahrávkou do křídla Ivana Sedláčka, jehož nahrávku do vápna Vojta Dřevěný proměnil v náš vedoucí gól. A v 43.minutě po velmi podobné akci po ose Kuba Dřevěný, tentokrát Marek Vejrosta a zakončující Vojtěch Dřevěný jsme si zajistili dvougólový náskok do kabin.

Po přestávce se do akce dostali naši dorostenci a přispěli výrazně k oživení hry. V 53.minutě po standardce Jakub Panovský našel ve vápně Radka Víta na levé straně, který posunul míč na střed malého vápna na Vojtu Dřevěného, který tak zkompletoval čistý hattrick. Hosté sice reklamovali ofsajd, ale po delších dohadech byla branka nakonec uznána. Od té doby jsme už utkání dominovali, zvláště když se hned vzápětí v 57. minutě prosadil Adam Sedláček zprava po centru Pepy Pestra. Hosté ještě sice snížili z penalty ale pak v dalším průběhu úřadoval Kryštof Haranz, který nahrávkami vybídnul ke zkompletování hattricku Františka Kuldana, a nakonec se sám Kryštof po zásluze po dočkal jubilejního desátého gólu. Mezitím se ještě prosadil po ukázkové akci a zpětné nahrávce Nečesal, když oběma střelcům nahrával Vojta Dřevěný.

V tabulce držíme před posledními pěti koly dvanáctibodový náskok. K dalšímu utkání zajíždíme ve středu 22.5. do Zastávky a pak nás v sobotu 25.5. hostí Budkovice.