Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Kunštát - AFK MUŽI A 3:1 (2:1)

I.A.třída - neděle 15.5.2022 - Kunštát

22.5.2022 - Sája

Muži na hřišti jednoho z favoritů soutěže Kunštátu drželi naději o dobrý výsledek až do 85.minuty, kdy defintivině stvrdil vítězství domácích z prvního doteku střídající Boček.

Herink J.

Vít R. ŽK     Gryc J. ŽK  Macura D. ŽK     Sedláček I.

Mašek J.

Mičánek T. ŽK   Burian D.    Babička K.   Vejrosta M.

Pilný M.

Střídali:

76. Lutonský T. za Pilného

Připraveni na střídačce: Klíma, Jež

Průběh utkání:

K utkání na horkou půdu do Kunštátu jsme bohužel odcestovali s velkým množstvím absencí, a tak musel kopačky oprášit i T. Mičánek a hned si téměř po dvou letech dát celou devadesátiminutovku, čímž bychom mu touto cestou ještě jednou rádi poděkovali.

Od úvodu byli domácí lepším mužstvem, když nám činilo problém zejména udržet míč na soupeřově polovině. Byli to ovšem naši hráči, kteří se ve 14. min. dostali do vedení, když Babičkův rohový kop přizvedl hlavou na přední tyči Vít, aby jej následně z bezprostřední blízkosti doklepával do branky Burian 0:1. Do konce poločasu si domácí vytvořili několik vyložených příležitostí, z nichž dvě dokázali využít a jednou trefili břevno hostující branky. Ve 29. min. prostrčili domácí míč do vápna a z rohu malého vápna zakončoval jejich hráč mimo naši branku. Ovšem při snaze snížit střelecký úhel vyběhnuvší Herink srazil domácího střelce. Míč už v té době byl však mimo hrací plochu. Dle pravidel by se v tomto případě penalta pískat neměla, rozhodčí to ovšem vyhodnotil jinak a ukázal na penaltový puntík. Domácí hráč poté penaltu s přehledem proměnil 1:1. Ve 39. min. vysunuli domácí kolmicí svého útočníka, který využil velmi sporného ofsajdového postavení, a v samostatném nájezdu prostřeli Herinka podruhé 2:1.

Hned v úvodu druhé půle se po odvráceném rohovém kopu a následném opětovném centru Babičky ocitl v obrovské příležitosti Macura, ale z malého vápna trefil pouze na brankové čáře zasahujícího brankáře. I v průběhu druhé půle byli domácí více na míči, ale vyložené brankové příležitosti jako v první

půli si již nevytvářeli. Naopak naši hráči se dostávali před domácí bránu mnohem častěji než v první půli, ale ve velmi zajímavých střeleckých pozicích se nedokázali střelecky prosadit Burian, Vejrosta, Sedláček. Definitivní rozhodnutí tak přinesla 85. min. když po centru z boku hřiště dolétl míč až k na zadní tyči stojícímu domácímu hráči, který se do míče opřel z voleje a tvrdou střelou nedal Herinkovi možnost zasáhnout 3:1.