Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Veverské Knínice - AFK MUŽI B 0:3 (0:1)

IV.třída - neděle 1.10.2023 - Veverské Knínice

2.10.2023 - Sája

B tým zvládl utkání na těžkém terénu ve Veverských Knínic a po výhře 3:0 si veze domů cenné tři body

Dřevěný V.

Střídali: 58.Svoboda F. (Kluger), 58.Hédl T. (Lutonský), 70.Shypkin (Sedláček A.), 84.Vejrosta (Dřevěný V.)

Průběh utkání:

Kvůli nemocem a zraněním jsme nastoupili doplněni o naše starší dorostence, kteří měli o víkendu volno, a tak si mohli další mladí hráči vyzkoušet, jak chutná fotbal v kategorii mužů.

V 1. minutě jsme šli bleskově do vedení. Marek Kluger vyslal z pravého křídla nahrávku za obranu a Vojtěch Dřevěný v samostatném brejku obloučkem přeloboval gólmana. Ovšem dále nás čekala tvrdá práce. Hřiště sice napohled z tribuny vypadalo v dobré kondici, ale velké nerovnosti způsobily, že hráči obtížně zpracovávali míč, neustálé neočekávané odskoky znemožňovaly klidnou rozehrávku a kombinace po zemi. I tak jsme měli územní převahu a snažili se nalézt okénka v obraně domácích. Ve velké šanci se ocitnul nejdříve Vojta Dřevěný, kterému míč na vápně posunul dnes výborně hrající Ondra Šafránek do volné pozice, ale zakončení z prvního dotyku šlo mimo tři tyče. Pak sám Ondřej v podobné akci ze středu hřiště nakonec zvolil zakončení přímou střelou, ale míč si našel jen náruč domácího brankáře. A do třetice po konečně povedené kombinaci na pravé straně po ose Lutonský - Kluger, hledal Vojta Dřevěný po zasekávačce do středu hřiště ještě Adama Sedláčka, který byl ovšem při náběhu zleva do vápna tísněn obráncem a zakončení mu nevyšlo. Domácí se v závěru poločasu dostali po standardní situaci do obrovské šance, kdy míč proskákal až k volnému hráči, který ale naštěstí z malého vápna přestřelil.

V druhém poločase pokračoval boj se soupeřem a s nerovností hřiště, žádné velké šance se diváci do 60. minuty nedočkali. Poslali jsme do hry další mladíky a to se vyplatilo. V 62.minutě Adam Sedláček po odvrácené standardce soupeře rychle posunul míč na z vlastní poloviny vybíhajícího Filipa Svobodu, který v samostatném brejku si pohrál s brankářem i vracejícími se obránci a poslal nás do vedení 2:0. Domácí se tlačili dopředu alespoň za snížením skóre a nechávali vzadu příliš volného prostoru. V dalším brejku kličku Filipa Svobody vystihnul brankář. Až nakonec v 87. minutě Filip Svoboda zatáhnul míč po levé straně a předložil nahrávku na hranici vápna na volného Marka Vejrostu, který zkušeně poslal míč podél brankáře do sítě. Pak měl ještě velkou šanci Tomáš Hédl, který v samostatném úniku nastřelil pouze levou tyčku.

Na těžkém terénu proti houževnatému soupeři jsme díky bojovnosti a proměněným brejkům zaslouženě naplno bodovali. Všichni kluci dneska zápas odmakali, hru týmu řídil neúnavný Ondra Šafránek. Hlavní devízou je výkon všech našich dorostenců. Tomáš Jurný působil v bráně klidně a spolehlivě pochytal všechny pokusy domácích. Adam Sedláček neúnavně nabíhal do volných prostorů a zapsal si asistenci na druhý gól. David Hédl odehráli velice dobrý zápas na postu defenzívního záložníka, jeho bratr Tomáš a Oleksii Shypkin naskočili do rozjetého utkání a pomohli svým výkonem k dnešní výhře. A povedenou premiéru zažil sedmnáctiletý Filip Svoboda, který gólem a asistencí pomohl rozhodnout zápas a do puntíku splnil úkol „roztrhat“ unavenou obranu domácích.