Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Soběšice - AFK MUŽI A 2:1 (0:1)

I.A.třída - sobota 8.6.2024 - Soběšice

11.6.2024 - Sája

Muži v posledním utkání postupové sezóny zaznamenali první jarní porážku. V Soběšicích neudrželi poločasové vedení a soupeř dokázal vývoj utkání otočit.

Branky:

51. Malachta Jan, 54.Kozel Stanislav - 33.Babička Kevin

Sestava:

Šmerda

Nepožitek   Panovský J.   Dvořáček   Pavelka

Pfeffer

Blaha     Babička    Marvan    Dřevěný J.

Vlach

Střídali:  46.Panovský L. (Nepožitek), 81.Pilný M. (Panovský J.)

Průběh utkání:

Po oslavách postupu nás čekalo poslední letošní utkání, a to zrovna na neoblíbené půdě v Soběšicích, navíc proti mužstvu, které hrálo o záchranu. A bohužel tento fakt se naplno v zápase projevil. Zatímco naši hráči byli v hlavách nastavení na pohodový fotbal bez extra velkého nasazení, domácí zápas odjezdili na krev. Navíc když zejména v úvodním poločase rozhodčí snad zapomněl píšťalku, natož karty, což zápasu vůbec neprospělo a postupně se z něj stalo velmi nervózní střetnutí, které vyvrcholilo dvěma červenými kartami v závěru utkání.

I přesto všechno jsme byli v úvodním poločase lepším mužstvem, když jsme většinu času drželi míč na svých kopačkách a domácí spíše čekali co se bude dít. Pouze v rozmezí 15. – 25. min. jsme dvakrát propadli v obraně a domácí pustili do dvou příležitostí. Poté jsme opět převzali režii hry a ve 33. min. jsme se dostali i do vedení, když Marvan vysunul za obranu Babičku a ten přehodil domácího gólmana 0:1. V závěru poločasu ještě postupoval z levé strany sám na brankáře Vlach, ale zakončil pouze do jeho hrudi.

Do druhého poločasu nastoupili domácí mnohem aktivněji a v 51. min. se dočkali vyrovnání, když se jejich hráč uvolnil na hranici velkého vápna a střelou po zemi na zadní tyč vyrovnal 1:1. Hned o tři minuty později jsme špatně reagovali na dlouhý nákop, který jsme odhlavičkovali pouze před sebe, takže se k němu ve vápně dostal domácí útočník, který se svým důrazem prodral až k zakončení a překonal Šmerdu podruhé 2:1. S tímto stavem jsme chtěli něco udělat a udržet naši jarní neporazitelnost, ale bohužel jsme v tomto utkání neměli takovou herní kvalitu, navíc když domácí hráči hráli velmi důrazně a hlavního rozhodčího to nechávalo v klidu. V 80 min. mohl vyrovnat Pfeffer, ale jen těsně nedosáhl před prázdnou brankou na centr Babičky. V 86. min. se z levé strany dostal sám před Šmerdu domácí hráč, ale v zakončení neuspěl. V 88. min. byl v pokutovém území oběma rukama stažen k zemi Babička, ale píšťalka se neozvala. V nastaveném čase do sebe navzájem žďuchli Marvan s domácím Motyčkou a rozhodčí je oba necitlivě vyloučil i přesto, že v celém utkání i přes několik ostrých zákroků za faul neudělil jedinou žlutou kartu. A tak jsme v posledním utkání bohužel přišli o jarní neporazitelnost, nutno ovšem dodat, že domácí si za své enormní nasazení vítězství zasloužili.