Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Mělčany - AFK MUŽI B 3:1 (2:1)

9.LIGA sk.B - neděle 11.8.2024 - Mělčany

12.8.2024 - Sája

Naše béčko nezvládlo utkání prvního kola 9.ligy (III.třída sk.B) a po špatném výkonu prohrálo v Mělčanech nečekaně 3:1.

Branky:

9.Kashchii, 35.Kousal, 48.Nedoma - 45.Panovský L.

Sestava:

Beránek

Vít   Pestr   Panovský L.   Hédl T.

Smolík         Hédl D.

Vejrosta

Sedláček A.     Dřevěný V.   Sedláček I.

Střídali: 56.Pilný M. (Sedláček I.), 62.Shypkin (Hédl D.), 72.Dvořák L. (Vít)

Průběh utkání:

Utkání v Mělčanech jsme bohužel nezvládli, ač jsme v očích domácích hráčů byli favorit, jakožto loňský postupující do 3.třídy skupiny B (nyní 9.liga). Špatně jsme do utkání vstoupili. Místo aktivní hry jsme nechali soupeře dlouhými nákopy dostat se do hranice naší šestnáctky, z čehož následovaly rohové kopy a standartní situace. Z jedné z nich hned v 9.minutě se naši hráči srazili ve vápně při snaze odhlavičkovat míč, ten se odrazil k volnému protihráčovi a ten měl dost času si míč zaseknout a poklidit ho do branky. Dalších dvacet minut jsme totálně vypadli z tempa, podřídili jsme se hře soupeře, trávníku, který od začátku prázdnin, zřejmě nikdo neposekal a také mladému rozhodčímu, kterému se utkání rovněž nepovedlo. I přesto jsme byli lepším týmem, snažili jsme se dostat do koncovky, ale zde nám chyběla kvalita i rozvaha. Ve 35.minutě navíc soupeř nakopl jeden z mnoha dlouhých míčů za naši obranu, která přestala hrát v domnění, že jde o offside a domácí útočník z 30 metrů přeloboval vyběhnuvšího Beránka – 2:0. Naději do šaten nám dala branka v poslední minutě prvního poločasu, kdy se Panovský napřáhl ke střele, kterou ještě tečovala hlava jednoho z domácích obránců a brankář Mělčan byl bez šance – 2:1.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním stav otočit. Bohužel hned po třech minutách přišla další pohroma. Za vysokým nakopnutým míčem směr naše branka se rozběhl soupeřův obránce. Stoper Pestr se nedohodl včas s brankářem Beránkem, kdo bude hrát míč a ten při další smůle skončil na hranici šestnáctky na ruce našeho obránce. Soupeřův hráč si postavil míč na vzdálenost 16 metrů a trefil přesně kolem naší (pouze) čtyřčlenné zdi – 3:1. Prostřídali jsme sestavu a změnili rozestavení. Šance na kontaktní gól přišla o deset minut později, kdy se Radek Vít prodral do vápna, rozhodčí posoudil zákrok na něj jako penaltový, ale Panovský z pokutového kopu bohužel branku přestřelil. Od té doby byl náš tlak spíše platonický, situace jsme bohužel řešili přesně obráceně než bylo potřeba. I přesto se ale v dobré pozici na hraně šestnáctky dvakrát ocitl Smolík, bohužel ale oba pokusy minuly branku soupeře. A když ani střídající Pilný dvakrát nezamířil přesně bylo jasné, že z prvního utkání v nové soutěži si odvezeme nečekanou porážku.

V neděli 18.8. již ve 13:15 nás čeká první letošní derby s Lažánkami. Věřím, že se poučíme a předvedeme v domácím prostředí úplně jiný výkon.