AFK MUŽI A - Soběšice 3:1 (0:0)

I.A.třída - neděle 23.10.2022 - Tišnov

26.10.2022 - Sája

Branky:

61. Babička Kevin 1:0, 75. Babička Kevin 2:1, 77. Vejrosta Marek 3:1 - 63. Vacula Vojtěch 1:1

Průběh utkání:

Hosté od úvodu hráli v bloku na vlastní polovině a spoléhali na rychlé brejky. My jsme se drželi na míči a snažili se dostat kombinací do soupeřovi obrany. V největší šanci v úvodním poločase se po centru Vejrosty ocitl hlavou zakončující Burian, ale hostující brankář dokázal míč zachytit. A jelikož ani hosté nedotáhli žádný ze slibných brejků, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas byl na zajímavé situace daleko výživnější. Hned ve 46. min. postupoval, byť tísněný, na branku Pazourek, hostující brankář stačil jeho střelu vyrazit a dorážku Vejrosty vykopl z prázdné branky hostující obránce. O 5 min. později nás podržel Herink, když jej ani nadvakrát nedokázali z bezprostřední blízkosti prostřelit hráči Soběšic. V 61. min. uvolnil Pazourek Buriana, který se s míčem dostal až na velké vápno, jeho střelu brankář vyrazil, ale dobíhající Babička již neměl problém s dorážkou 1:0. Bohužel o minutu později jsme nechali příliš volného prostoru hostujícímu záložníkovi, který centrem našel na zadní tyči zcela osamoceného spoluhráče a ten hlavičkou překonal Herinka 1:1. Tato situace a průběh druhého poločasu ovlivnila nastavení hostujících hráčů, kteří se mnohem více tlačili dopředu a nesoustředil se převážně na bránění jako v prvním poločase. Toho jsme využili v 75 min., když jsme se prokombinovali až do pokutového území, kde J. Dřevěný přiťukl míč Babičkovi a ten tvrdou střelou zblízka překonal gólmana 2:1. O dvě minuty později už jsme vedli o dvě branky, když střelu Vejrosty z hranice pokutového území lehce ztečoval hostující obránce mimo dosah vlastního brankáře 3:1. Následně mohlo dojít k výrazným komplikacím, když jsme uvnitř pokutového území zcela zbytečně faulovali. Naštěstí Herink penaltu hostujícímu exekutorovi chytil.