Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Želešice - AFK MUŽI A 0:3 (0:1)

I.A.třída - neděle 19.3.2023 - Želešice

23.3.2023 - Sája

Muži úspěšně zvládli úvodní zápas jara na půdě Želešic a zvítězili jasným poměrem 3:0.

Schlögl

Střídali:  64.Mašek J. (Juříček T.) , 64.Pilný M. (Dřevený J.), 67.Borek za (Zdražil V.),  88.Mašek M. (Schlögl) , 88.Koumar (Sedláček)

Průběh utkání:

Úvodní mistrovské utkání jarní sezóny se v úvodu neslo v opatrném duchu. Postupně jsme mírně začali přebírat iniciativu. První branky jsme se dočkali ve 36. min., když Juříček přenesl míč ze středu hřiště k levému rohovému praporku, odkud poslal do vápna přízemní centr Sedláček. Na přední tyči na sebe navázal pozornost Schlögl, a tak míč propadl až k zadní tyči, odkud jej do prázdné branky uklízel Pazourek 0:1. O minutu později Juříček trefil přímo z rohového kopu tyč domácí branky.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ale i tak jsme mohli jít ve 48. min do dvoubrankového vedení, jenže tečovaný rohový kop nestačil do sítě usměrnit hlavou L. Panovský, takže míč skončil těsně mimo domácí branku. V 55. min. se domácí dostali do své největší a jediné vyložené šance v utkání. Nejprve jsme po centru nechali hlavičkovat zcela volného domácího hráče, ale ten míč netrefil dobře, takže se dostal do rohu hřiště. Zde se ovšem další hráč Želešic dokázal uvolnit a přihrávkou pod sebe našel volného spoluhráče, ale jeho střela naštěstí pro nás jenom olízla břevno. V 71. min. se po rychlém brejku dostal až před domácího brankáře Schlögl, ale brankář před ním stihnul odkopnout míč do autu. Ovšem po rozehrávce autového vhazování posunul míč T. Zdražil na Sedláčka a jeho centr zapadl až do sítě 0:2. O 2 min. později mohlo být definitivně rozhodnuto, když po rychlé akci našel přesným centrem M. Pilný T. Zdražila, ten si ještě posunul míč kolem obránce, ale jeho střelu dokázal domácí brankář vyrazit na tyč. V 86. min. přihrál Štěrba Schlöglovi, ten míč z prvního doteku posunul na nabíhajícího Sedláčka, jenž před brankou našel zcela volného J. Maška, který do prázdné branky stanovil konečné skóre na 0:3.