Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Slovan Brno - AFK MUŽI A 4:1 (0:1)

I.A.třída - sobota 6.5.2023 - Brno, ul. pod sídlištěm

9.5.2023 - Sája

Muži v oslabené sestavě a bez možnosti střídání nezvládli na Slovanu druhý poločas a odjeli z debaklem 4:1.

Průběh utkání:

Ve 3. min. byl před pokutovým územím faulován Pazourek a sám postižený z přímého volného kopu zatřásl s břevnem. V 10. min. zatáhli domácí hráči míč po pravé straně a po přihrávce do vápna zakončovali přízemní střelou na zadní tyč, ale Herink ji dokázal zlikvidovat. Ve 32. min. byl u postranní čáry faulován Babička. Trestný kop posadil Pazourek na hlavu Borkovi a ten se trefil přesně 0:1.

V průběhu prvního poločasu nic nenasvědčovalo tomu, co přišlo ve druhém. Tentokráte nás domácí ani tak nepřehráli, jako tomu bylo v našich posledních zápasech, ale trestali naši laxnost v obranné činnosti. V 56. min. jsme na soupeřově polovině po špatné rozehrávce ztratili míč, domácí po levé straně podnikli rychlý protiútok, kde následovala přízemní přihrávka napříč pokutovým územím, na kterou nikdo z našich hráčů nereagoval, a tak mohl domácí hráč střelou z 10 m překonat Herinka 1:1. O tři minuty později přišel centr pro změnu z pravé strany a na zadní tyči hlavičkoval neobsazený domácí hráč zblízka do naší sítě 2:1. V 70. min. přenesl míč z pravé strany do pokutového území Pilný, Babička si míč zpracoval, ale následně střelou levačkou ze 7 m překopl bránu. V 76. min. byl před naším pokutovým územím, poté co si zcela evidentně při zpracování míče pomohl rukou, faulován domácí hráč, takže místo toho, aby rozehrávali naši hráči, kopali domácí trestný kop z 20 m. Ten exekutor kopl jenom do naší zdi, ale následně se z voleje šajtlí trefil přesně do naší šibenice, a tak jsme opět, jako už je naším zvykem z posledních zápasů na Slovanu, inkasovali gól, který by mohl aspirovat na gól roku 3:1. Vrchol našeho zmaru přišel v 83. min., když jsme od levého rohového praporku nechali do vápna, přes několik našich bránících hráčů, projít domácího fotbalistu, jehož střelu ještě stačil Herink vyrazit, ale s dorážkou jeho spoluhráče už nic dělat nemohl 4:1.