Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Soběšice 1:0 (0:0)

I.A.třída - pátek 10.11.2023 - Tišnov UMT

13.11.2023 - Sája

A tým mužů zvítězil v posledním přeloženém kole proti Soběšicím nejtěsnějším rozdílem 1:0 a přezimuje tak se stejným počtem bodů jako vedoucí Kohoutovice. Utkání se hrálo netradičně v pátek večer za umělého osvětlení na umělé trávě v Tišnově.

Vlach

Střídali:  76.Zdražil V. (Mašek J.), 87.Shpuhanych (Pavelka), 90.Pilný (Vlach), 90.Sedláček I. (Pfeffer)

Průběh utkání:

Jelikož v původním termínu bylo z důvodu deštivého počasí hřiště v Soběšicích nezpůsobilé, a lépe už by na tom nebylo ani v následujících dnech, tak se soupeři dohodli, že utkání sehrají v novém termínu na umělé trávě v Tišnově.

Hosté do utkání vstoupili aktivně a v úvodní čtvrthodině si vytvořili územní převahu a několik standartních situací, které však nevyužili. Poté se začala hra vyrovnávat a postupně se stalo aktivnějším naše mužstvo, ale i to bylo ve finální fázi v některých zajímavých situacích zbrklé, a tak se v prvním poločase skóre neměnilo.

Do 2. poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 49. min. jsme vsítili i vedoucí branku. Kuldan dostal příliš volného prostoru, a tak vyvezl míč, aby následně v pokutovém území našel Vlacha. Ten se otočil okolo obránce, ale jeho střelu stačil hostující brankář vyrazit, ale s dorážkou dobíhajícího Humpoly už nic dělat nemohl 1:0. Po zbytek utkání se hosté snažili vyrovnat, ale i přes některé ošemetné situace je do vyložené šance naše defenzíva se Šmerdou v brance nepustila. A jelikož ani naši hráči nevyužili několik brejkových situací, skončilo utkání naším vítězstvím 1:0.