Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI B - Zastávka B 2:1 (1:0)

IV.třída - neděle 22.10.2023 - Tišnov

24.10.2023 - Sája

Naše béčko napodobilo proti stejnému soupeři A tým a svého soupeře ze Zastávky B porazilo v utkání plném nevyužitých šancí na obou stranách rovněž v poměru 2:1.

Dřevěný V.

Střídali: 55. Pilný (Hédl D.), 55. Vaščák J. (Lutonský), 72. Levchenko (Dřevěný V.), 72. Shypkin (Smolík), 84. Svoboda (Sedláček I.)

Průběh utkání:

Po volném losu z minulého kola, které bylo způsobeno odstoupením B týmu Veverské Bítýšky ze soutěže, nás čekal velice kvalitní soupeř, posílený o hráče A týmu, kteří odehráli utkání proti tišnovskému áčku před naším zápasem.

Utkání jsme zahájili aktivně s dobrý pohybem a se snahou o kombinační fotbal. V 19. minutě Pepa Pestr vyvezl míč z obrany a našel volného Tomáše Schlögla, který ukázkově vysunul průnikovou nahrávkou Andriiho Shpuhanycha do brejku na levém křídle Ten pronikl až do vápna a předložil míč nabíhajícímu Vojtovi Dřevěnému, který doklepával do prázdné brány - zaslouženě 1:0. Vzápětí nás mohl David Hédl poslat do dvoubrankového vedení, ale jeho bombu doprostřed brány gólman reflexivně kryl. Hráči Zastávky nesložili zbraně a mezi 25.-35. minutou měli územní převahu i díky několika standardním situacím. V jedné z nich z volného kopu před pokutovým územím se zaskvěl náš brankář Michal Beránek, který krásnou robinzonádou vyškrábl míč letící do levé šibenice. Naopak my jsme některé brejkové příležitosti nedotáhli do konce. Zvláště je škoda tyčky, kterou po průniku zleva nastřelil aktivně hrající Ivan Sedláček. Do kabin se šlo s naším jednogólovým náskokem.

Druhý poločas vyloženou šanci zpočátku nenabídl, my jsme hráli pozorně, trpělivě a snažili se najít okénka v obraně hostí. V jednom takovém případě po nahrávce zleva do vápna, hostující obránce ve skluzu rukou za sebou zasáhl míč a rozhodčí bez váhání ukázal na penaltový bod. Penaltu bezpečně proměnil střelou doprostřed brány Martin Pilný - 2:0. Dvakrát škoda že v dalším brejku zleva a zpětné nahrávce Martin Pilný z prvního dotyku trefil míčem jen osamoceného obránce v jinak zcela prázdné brance hostí. Tento moment nás mohl mrzet, zvláště když v 80. minutě hostující záložník na levé straně hřiště hodně „přehrál“ atak našeho obránce. Z nařízeného volného kopu se hostující David Strnad (mimochodem kapitán A týmu Zastávky !!!) krásně trefil z úhlu na zadní tyč. V nervózním závěru utkání jsme již těsný náskok ubránili.

Dnešní tři body jsou velice cenné, podali jsme velmi kvalitní výkon, škoda jen neproměněných šancí, mohli jsme rozhodnout dříve. Posílený soupeř, který byl asi dosud nejlepší ze všech ostatních v této sezóně, nám nic nedaroval a bojoval až do konce.