Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Slatina 4:3 (3:2)

I.A.třída - neděle 30.4.2023 - Tišnov

2.5.2023 - Sája

Muži v dramatickém a na branky bohatém utkání proti Slatině rozhodli až v poslední minutě po střele Tomáše Zdražila. V domácím prostředí, tak drží na jaře nadále plný bodový stav.

Branky:

17.Nepožitek Jiří (pen.), 27.Babička Kevin, 36.Štěrba Jaroslav, 90.Zdražil Tomáš - 15.Kočica Jonáš, 30.Michalec Zdeněk, 75.Privara Jakub

Sestava:

Herink

Schlögl   Nepožitek   Zdražil V.   Štěrba

Juříček T.

Zdražil T.   Pazourek   Mašek J.   Dřevěný J.

Babička

Střídali:  46.Vejrosta (Babička) , 59.Borek (Juříček T.) , 86.Pilný M.(Schlogl) , 90.Koumar (Dřevený J.)

Průběh utkání:

V ofenzivně laděném utkání se do vedení dostali hosté v 15. min., když po našem špatně zahraném rohovém kopu podnikli rychlý brejk. Ten jsme ještě stačili zastavit, ale po rychle rozehraném autovém vhazování propadl uvnitř pokutového území náš bránící hráč, a tak se hostující fotbalista ocitl sám před Herinkem a dokázal ho prostřelit 0:1. O 2 minuty později již bylo vyrovnáno, když po narážečce zatáhl míč do pokutového území T. Zdražil a byl faulován. Penaltu s přehledem proměnil Nepožitek 1:1. Ve 27. min. vyvezl míč z hloubi pole Schlögl a před pokutovým územím přihrál Pazourkovi. Ten byl těsně před velkým vápnem podkopnut. Z nařízeného volného přímého kopu poslal přes zeď míč do sítě Babička 2:1. Bohužel o tři minuty později jsme nechali uvnitř pokutového území příliš prostoru hostujícímu útočníkovi, který se dokázal otočit okolo našeho obránce a střelou po zemi o tyč vyrovnal 2:2. Ve 35. min. hosté zahrávali rohový kop, po kterém dokázali skórovat, ale branka nebyla uznána pro postavení mimo hru, čehož využili naši hráči a rozehráli rychlý brejk, kde si Štěrba narazil míč s Pazourkem, aby následně prvně jmenovaný zpoza velkého vápna mazácky přehodil vyběhnutého gólmana 3:2.

Ve druhém poločase si i díky střídajícím hráčům hosté vytvořili územní převahu, z které se ovšem prosadit nedokázali a naopak v 71. min. vyvezl míč Pazourek a přihrál do pokutového území T. Zdražilovi, který byl opět faulován, jenže nařízenou penaltu tentokráte Nepožitek neproměnil, a tak o čtyři minuty později přišel trest, když jsme z hranice velkého vápna neodkopli míč, který se následně vrátil dovnitř pokutového území, kde byl osamocený hostující hráč a sám před Herinkem nezaváhal 3:3. Když už se zdálo, že se body budou dělit, poslal v 90. min. rozehrávku z půlící čáry do vápna Herink, hostující obránce se přes clonícího Pilného k míči nedostal a ten tak propadl až k T. Zdražilovi, který jej podél gólmana poslal do sítě a rozhodl o našem šťastném vítězství 4:3.