Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Žebětín 3:3 (2:1)

I.A.třída - neděle 13.8.2023 - Tišnov

16.8.2023 - Sája

Muži v prvním utkání nové sezóny nejdříve bohorovně ztratili dvoubrankové vedení, aby po vedoucí brance soupeře v nastaveném čase z penalty zachraňovali alespoň bod.

Branky:

15. Vlach Jiří, 22. Vlach Jiří, 90. Babička Kevin - 45.Vacula Jakub, 70.Pyšík Ondra, 73.Pyšík Ondra

Sestava:

Herink

Zdražil V.    Nepožitek    Panovský L.    Pavelka

Pazourek

Pfeffer            Humpola    Babička        Dřevěný J.

Vlach

Střídali:  66.Mašek J. (Pavelka) , 73.Marvan (Pfeffer) , 73.Schlögl (Dřevěný J.), 85.Borek (Pazourek)

Průběh utkání:

Utkání se hrálo od začátku ve svižném tempu a pro diváka bylo až do konce velmi zajímavé. V 15. min. našel dlouhým pasem L. Panovský Vlacha, který se uvnitř pokutového území zasekávačkou zbavil obránce tečovanou střelou po zemi na zadní tyč otevřel skóre 1:0. Ve 22. min. jsme již vedli o dvě branky, když hostující brankář při snaze odkopnout míč před velkým vápnem chyboval, čehož využil důrazný Vlach a střelou do odkryté branky dal na 2:0. Ve 26. min. se po našem několikerém nedůrazu dostal do šance i hostující hráč, ale Herink jeho zakončení vyrazil. V dalším průběhu prvního poločasu sice hosté opticky drželi více míč, ale spíše na vlastní polovině. Naopak my jsme si vytvořili několik zajímavých situací, ale žádnou jsme do gólového konce nedotáhli. Ve 2. min. nastavení jsme chybovali v rozehrávce na levé straně na útočné polovině, následně jsme akci nepřerušili, a tak hosté dotáhli brejk dvou hráčů až před branku a střelou z velkého vápna překonali Herinka 2:1.

Ve druhém poločase byla hra podobná prvnímu. Soupeře jsme do vážných situací nepouštěli a ani my jsme náskok nenavýšili. Bohužel po vynuceném střídání jsme na chvíli vypadli z koncentrace a soupeř toho dokonale využil dvěma totožnými brankami. Nejprve v 70. min. po centru z levé strany hlavičkoval hostující hráč osamocen před Herinkem, ten jeho hlavičku vyrazil do tyčky a odtud šel míč těsně za brankovou čáru 2:2. O tři minuty později pro změnu po centru z levé strany byly mezi penaltou a malým vápnem zcela osamoceni 2 soupeřovi hráči a jeden z nich prudkou hlavičkou pod břevno překonal Herinka potřetí 2:3. Bohužel tyto chyby a neobsazování hráčů uvnitř pokutového území se nám dějí opakovaně, a i přes to, že na to hráči byly před utkáním několikrát upozorňováni a v týdnu jsme si přesně tyto chyby z přípravných utkání pouštěli a rozebírali i na videu, tak je v zápase uděláme opět. Po obdržené brance jsme všechny síly vrhli do útoku a v závěru jsme si vytvořili velký tlak. Hosty několikrát zachránil brankář i branková konstrukce. Ve 4. min. nastaveného času se po rohovém kopu do míče opřel Herink, jehož ránu zastavila tyč a následnou dorážku mířící do sítě zastavil na brankové čáře rukou hostující hráč. Nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Zodpovědnost na sebe vzal Babička a střelou k tyči dokázal penaltu proměnit a stanovit konečné skóre na 3:3.