Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Moravský Krumlov - AFK MUŽI A 1:3 (1:1)

I.A.třída - sobota 2.9.2023 - Moravský Krumlov

5.9.2023 - Sája

Naše áčko zvládlo na výbornou těžké utkání v Moravském Krumlově a po dvou brankách staronové posily Františka Kuldana si odváží po výhře 3:1 všechny 3 body.

Branky:

13.Bogner Patrik (p.k.) - 23.Gryc Jan (p.k.), 68.Kuldan František, 83.Kuldan František

Sestava:

Herink

Zdražil V.   Kuldan   Gryc   Pavelka

Nepožitek

Pfeffer   Humpola   Dřevěný J.   Marvan

Vlach

Střídali:  66.Sedláček I. (Dřevěný J.) , 77.Borek (Marvan) , 93.Haranz (Pfeffer)

Průběh utkání:

V úvodním poločase se na hrací ploše odehrávala vyrovnaná partie a o poločasovém skóre rozhodly dva pokutové kopy. Nejdříve v 15. min. se do sebe vzájemně rukama před pokutovým územím zaklesli domácí Bogner a Gryc. V momentě až domácí hráč dvojici dotlačil do šestnáctky, tak se pustil a plácl sebou jak ryba na suchu. Hlavní rozhodčí na popud asistenta odpískal penaltu, kterou sám postižený proměnil 1:0. Naštěstí naše reakce na tento nešťastný moment přišla už ve 23. min., když Nepožitek uvolnil na pravé straně V. Zdražila, který si v souboji 1 na 1 zaseknul v pokutovém území míč a domácí obránce ho podkopnul. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Gryc 1:1.

Zřejmě rozhodující pasáž utkání přišla v úvodu 2. poločasu, kdy si domácí vytvořili tlak. Nejprve ve 49. min. jsme uprostřed hřiště ztratili míč, z čehož rezultovala domácí troj šance, ale fantastickými zákroky nás zachránil Herink. Chvíli na to od brankové čáry odcentroval Vlach, ale Humpola z pár kroků nedokázal usměrnit míč do zívající branky. Následovala další dvoj šance domácích, při kterých se opět zaskvěl Herink. Poté se hra přece jenom srovnala a v 68. min. jsme se dokonce dostali do vedení. Nepožitek rozehrál od půlící čáry standartní situaci do velkého vápna, kde domácí brankář podskočil míč, který následně Gryc hlavou vrátil před branku, kde si míč zpracoval Kuldan a poklidil míč k tyči 1:2. V 83. min. rozehrával další standartní situaci od levé postranní čáry Nepožitek, Kuldan před vybíhajícím brankářem líznul míč hlavou a ten od břevna skončil za brankovou čárou 1:3. Do konce utkání se ještě domácí snažili s výsledkem něco udělat, ale jejich pokusy buď mířily vedle nebo je pochytal Herink, a tak si z Moravského Krumlova odvážíme ubojované a velmi cenné 3 body.