Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Kohoutovice - AFK MUŽI A 1:2 (1:2)

I.A.třída - sobota 14.10.2023 - Kohoutovice

16.10.2023 - Sája

A tým mužů po dvou porážkách zvládl těžké utkání na půde vedoucích Kohoutovic a po brankách Nepožitka a Gryce si veze cenné tři body. Zároveň se bodově na svého soupeře dotáhl i v tabulce. Oba týmy tak společně okupují první místo s dvaadvaceti body.

Branky:

9.Cupák Vojtěch - 7.Nepožitek Jiří, 23.Gryc Jan (p.k.)

Sestava:

Herink

Nepožitek   Kuldan   Gryc   Pavelka

Mašek J.

Pfeffer   Humpola   Pazourek   Zdražil T.

Marvan

Střídali:  59.Dřevěný J. (Pfeffer), 75.Schlögl (Humpola), 85.Shpuhanych (Marvan)

Průběh utkání:

Do utkání s prvním týmem tabulky jsme vstoupili aktivně a již v 5. min. se dostal do vyložené pozice Pfeffer, ale domácí brankář dokázal nohou jeho zakončení vyrazit. Následně pálil zpoza velkého vápna Humpola, ale i jeho střelu dokázal domácí brankář vytáhnout na rohový kop. Následovaly dva naše rohové kopy, přičemž při druhém domácí odvrátili míč pouze za velké vápno, kde se do něj opřel Nepožitek a nádhernou ránou z 22 m nás v 7. min. dostal do vedení 0:1. Bohužel hned o dvě minuty později jsme nechali soupeře odcentrovat z naší levé strany, na zadní tyči si naskočil domácí Cupák a hlavou vyrovnal 1:1. V následujících 10 minutách jsme několikrát ve středu hřiště ztratili míč a domácí podnikli rychlé protiútoky do naší otevřené obrany a dvakrát musel po střelách zpoza šestnáctky vytáhnout výborné zákroky Herink. Ve 22. min. vysunul Gryc Pavelku, jenž zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel v pokutovém území Pazourka, který byl zezadu přistrčen a pískala se penalta. K té se postavil Gryc a bezpečně ji proměnil 1:2. Další vyložená příležitost přišla až ve 44 min., kdy ve stejné pozici jako byl v úvodu Pfeffer se ocitl Marvan, ale tentokráte zamířil těsně mimo.

Ve druhém poločase začali hrát domácí aktivněji, kdežto my jsme se více soustředili na obranu, a tak byli na míči více domácí, ale vyloženou brankovou příležitost si nevypracovali. Nejsložitější práci měl Herink s hlavičkou, která mířila přímo do jeho náručí a pak ještě s jednou situací, při které včasným výběhem minimalizoval domácímu hráči možnost zakončit. My jsme si ve druhém poločase vyloženou příležitost taky nevytvořili, a tak utkání skončilo naším vítězstvím 1:2.

Příští domácí utkání hrajeme proti TJ Čechie Zastávka v neděli 22. 10. 2023 již v 11:45!!