Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Vilémovice - AFK MUŽI A 1:2 (1:1)

I.A.třída - sobota 28.10.2023 - Vilémovice

28.10.2023 - Sája

Muži si vezou cennou výhru z Vilémovic, které udolali až v samém závěru brankou Vlacha. Navíc dohrávali utkání bez vyloučených špílmachrů Pazourka a Babičky.

Vlach

Střídali:  56.Mašek J. (Pfeffer), 56.Sedláček I. (Dřevěný J.), 88.Shpuhanych (Marvan), 90.Pilný (Vlach)

Průběh utkání:

Utkání se místo původního termínu v neděli odpoledne odehrálo nakonec v sobotu dopoledne, za což bychom chtěli touto formou domácím ještě jednou poděkovat. I přes vydatný páteční a sobotní déšť se zápas odehrál na skvěle připraveném trávníku, přičemž paradoxně právě rychlost trávníku a menší rozměry hřiště nám zpočátku dělali problémy, a tak v úvodu byli lepší domácí hráči a ve 14. min. se dostali i do vedení, když jsme nechali propadnout dlouhý aut a následně se v pokutovém území nejlépe zorientoval domácí útočník a střelou po zemi k tyči otevřel účet utkání 1:0. Po této brance jsme začali vyrovnávat hru a v druhé části prvního poločasu už jsme byli lepším mužstvem. Ve 27. min. ideální centr Humpoly z pravé strany našel hlavu Marvana, po jehož hlavičce míč orazítkoval břevno domácí branky. Ve 39. min. poslal z pravé strany do předbrankového prostoru centr Pfeffer, obránci před Vlachem odklidili míč pouze k Marvanovi, který si míč potáhl, ale z bezprostřední blízkosti domácího brankáře neprostřelil. Naštěstí situaci dohrál dobíhající Humpola a z těžké pozice poslal vyražený míč do horního rohu domácí branky 1:1.

Jak se v úvodním poločase hrál oboustranně velmi kvalitní fotbal, tak o druhém to bohužel říct v žádném případě nelze. Hra byla velmi rozkouskovaná, více než je zdrávo se diskutovalo a zejména naše strana na některá vyjádření hlavního rozhodčího reagovala podrážděně. Bohužel z fotbalového hlediska se dlouho nic zajímavého nedělo. V 74. min. se domácím zranil hráč, a jelikož neměli už nikoho na střídání, tak museli utkání dohrávat v 10. Hned o 2 minuty později byl ovšem po druhé žluté kartě vyloučen Pazourek, a tak v 10 dohrávala obě mužstva. V 86. min. uvolnil Marvan Humpolu, ten byl rychlejší a důraznější než domácí obránce, a tak se s míčem dostal do pokutového území a jeho následný prudký nástřel podél brankové čáry uklidil hrudí do sítě na zadní tyči stojící Vlach 1:2. V nastaveném čase už neudržel nervy na uzdě Babička, a po dalším opačném posouzení situace, zcela nedisciplinovaně vyplísnil hlavního rozhodčího a byl vyloučen. A jelikož domácí v závěrečné desetiminutovce nedokázali využít žádnou ze svých dvou nebo tří vyložených šancí po hlavičkách ze standartních situací, připsali jsme si z utkání, kterému by spíše slušela remíza, všechny tři body, ovšem se značnou pachutí s ohledem na dění ve 2. poločase a zejména Babičkovo vyloučení, který nám nyní bude z důvodu disciplinárního potrestání v několika utkáních chybět