Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Zastávka - AFK MUŽI A 2:2 (0:0)

I.A.třída - sobota 25.5.2024 - Zastávka

28.5.2024 - Sája

Muži v nervy drásajícím zápase v Zastávce byli blízko postupu do krajského přeboru. Na postupovou branku Humpoly v 81.minutě dokázal ale soupeř za tři minuty odpovědět domácím Brychtou. Utkání tak skončilo smírně 2:2 a naši hráči budou mít přístí týden další pokus doma s Vilémovicemi.

Branky:

62.Oprchal Jaroslav, 84.Brychta Ladislav - 55.Vlach Jiří, 81.Humpola Pavel

Sestava:

Herink

Nepožitek   Panovský J.   Dvořáček   Pavelka

Mašek J.

Humpola     Pfeffer    Pazourek    Zdražil T.

Babička

Střídali:  46.Vlach (Mašek J.), 56.Blaha (Zdražil T.)

Průběh utkání:

Utkání bohaté na šance se i přes nepřízeň počasí odehrálo na velmi kvalitním hřišti. V úvodním poločase se do vyložených šancí dostal 2x Pazourek, Babička, Humpola, ale branku nikdo z nich nevsítil, stejně jako ve svých dvou vyložených šancích domácí.

A tak jsme se první branky dočkali v 55. min., když špatnou rozehrávku domácího brankáře potrestal Vlach a gólmana zpoza velkého vápna přehodil 0:1. Možná rozhodující moment přišel o chvilku později, když zakončení Pazourka z hranice velkého vápna fantasticky vyrazil domácí brankář a nedovolil nám jít do dvoubrankového vedení. Bohužel v podstatě z protiútoku domácí zahrávali rohový kop a trestuhodně volný hráč na zadní tyči poslal hlavou míč do sítě 1:1. V dalším průběhu jsme si vytvářeli další šance, ale i domácí vyžívali naší poměrně otevřené obrany a i oni se mohli dostat do vedení. V 81. min. našel přízemním centrem z levé strany Pfeffer před branku nabíhajícího Humpolu, který zblízka domácího brankáře překonal podruhé 1:2. Bohužel ani z tohoto vedení jsme se dlouho neradovali, když jsme nedokázali ve středu hřiště zastavit akci domácích, a tak se míč dostal až k brankové čáře. Odtud i přes těsnou obranu dokázal domácího útočník odcentrovat a jeho tečovaný centr se snesl až k na zadní tyči volnému spoluhráči, který z bezprostřední blízkosti dostal míč pohodlně do branky 2:2. Rozhodnutí mohla přinést 93. min., když byl uvnitř pokutového území faulován Vlach, ale hlavní rozhodčí to na popud svého asistenta vytáhl mimo pokutové území. Následnou standartní situaci rozehrál Pazourek na Nepožitka a jeho zakončení vykopával v podstatě z brankové čáry domácí hráč.

A tak v utkání, kterému by spíše slušelo skóre cca 4:7, ale které zároveň mohli na svou stranu překlopit obě družstva, skončilo nakonec dělbou bodů.