Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI B - Popůvky 2:3 (0:3)

9.LIGA sk.B - středa 2.10.2024 - Tišnov

7.10.2024 - Sája

Ve středeční dohrávce se hrál výborný zápas mezi naší "Benfikou" a vedoucím týmem tabulky Popůvkami. Hosté vedli o poločase již 3:0, ale naše družstvo předvedlo ve druhé půli heroický výkon a v samém závěru sahalo po vyrovnání, když Vaščák ve velké šanci trefil pouze břevno branky hostů.

Branky:

47.Pilný Martin, 74.Sedláček Ivan - 12.Sedláček Karel, 27.Maršál Ondřej, 45.Fretzer Michal

Sestava:

Winkler

Hédl D.     Zdražil V.     Panovský L.     Pavelka

Tkáč        Zdražil T.

Mašek M.

Sedláček I.      Pilný M.       Hédl T.

Střídali: 54.Vaščák (Pilný M.), 54.Nečesal (Mašek M.), 54.Shpuhanych (Hédl T.), 64.Vít (Tkáč)

Průběh utkání:

Odložené utkání 7.kola se hrálo ve středu v 18:00 na umělé trávě v Tišnově za umělého osvětlení. A jelikož celý den mírně pršelo dal se čekat na mokrém umělém trávníku svižný fotbal a to se také do puntíku splnilo. Hosté se svým zkušeným kádrem netratili zatím ani bod a jasně vedou tabulky III.třídy skupiny B. Naše dravé mladí zase chtělo ukázat, že dokáže potrápit i soupeře z vyšších tříd.

První poločas jsme začali aktivním tlakem a hned v prvních minutách jsme měli dvě dobré příležitosti a byli jsme lepším týmem. Bohužel z první brejkové akce šel soupeř do vedení, když si hostující křídelník navedl míč zleva doprostřed na pravou nohu a prudkou ranou po břevno otevřel skóre. Dále jsme hráli aktivní hru, výborně jsme dostupovali hráče soupeře, ale bohužel ne a né trefit branku. Pilný ve výborné pozici sám před brankářem volil bohužel neúspěšnou střelu z vápna. Sedláčkovo uvolnění a následné zakončení zase zneškodnil brankář soupeře a tak bohužel trestal soupeř z dokonale provedeného brejku, kdy pas z levé strany zavíral do prázdné branky hostující záložník. Naše hra nepolevovala, ale branka soupeře byla doslova zakletá a někdy nás zradila kvalita v zakončení. V poslední minutě navíc přišla pohroma v podobě třetí branky po rohovém kopu soupeře v době kdy už se hrál nastavený čas.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním, že zápas rozhodně nevzdáváme a hned z první naší akce přišlo snížení, když Tomáš Zdražil výborně vysunul Ivana Sedláčka, jehož prudkou střelu srazil obránce přímo k Martinovi Pilnému a ten z hranice vápna zakončil tentokrát přesně – 1:3. Hned z další akce vyrobil soupeřův brankář obrovskou hrubku a Tomáš Hédl měl na noze tutovku, bohužel trefil jen do vracejícího se golmana hostí. Další branka soupeře nebyla uznána pro offside a tak jsme po dalších šancích udeřili opět my. V 74.minutě nádherně vysunul Shpuhanych na pravé straně naběhnuvšího Ivana Sedláčka, který podél brankáře snížil již na rozdíl jedné branky. V závěrečných minutách náš tlak doslova gradoval a gól vysel ve vzduchu u každé akce. Největší příležitost pak měl střídající Vaščák, který si výborně našel míč za obranou soupeře, kličkou se zbavil obránce, ale finální střelu sám před brankářem bohužel napálil do břevna. Soupeř tak v samém závěru i s velkou mírou štěstí uhájil těsnou výhru – 2:3.

Utkání se hrálo ve výborném tempu a místy splňovalo i parametry I.A.třídy. Soupeř svou kvalitou kádru rozhodně nepatří do okresních soutěží a naše mladé družstvo dnes hrálo na hranici svých možností a je třeba všechny pochválit za odhodlání, nasazení, bojovnost, ale hlavně i fotbalovost. Škoda jen tradičního výkonu rozhodčích, který zapomněl zřejmě karty doma a nechal souboje dojít až za hranici zdraví hráčů.