Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Ketkovice - AFK MUŽI B 3:4 (1:3)

9.LIGA sk.B - neděle 6.10.2024 - Ketkovice

9.10.2024 - Sája

Naše béčko si připsalo další venkovní vítězství, když zvítežilo v Ketkovicích 4:3. První poločas měl náš tým pod kontrolou, ve druhém to byly chvílema nervy. Hattrickem se blýsknul Martin Pilný.

Branky:

3.Liubchych Oleksandr, 74.Rajsigl Štěpán (p.k.), 90.Rajsigl Štěpán - 17.Pilný Martin, 34.Pilný Martin, 39.Pilný Martin, 84.Sedláček Ivan

Sestava:

Beránek

Dvořák L.     Hédl D.     Borek     Vít

Smolík        Zdražil T.

Mašek M.

Lutonský      Pilný M.       Hédl T.

Střídali: 63.Vejrosta (Lutonský), 76.Sedláček I. (Dvořák L.), 79.Seyfert (Pilný)

Průběh utkání:

V neděli 6.10. jsme zajížděli s naší „Benfikou“ do Ketkovic. Chtěli jsme navázat na dobré výkony z posledních kol a zároveň zde odčinit loňskou porážku, kde nás domácí doslova „načapali“.

Bohužel i když jsme hráče upozorňovali na dva hráče soupeře, stejně se nám nepodařilo zachytit hned první brejk domácích a ti šli hned ve třetí minutě do vedení 1:0. Naštěstí to naše hráče nepoložilo a zejména díky Tomáši Zdražilovi jsme byli pořád aktivní, drželi míč a trpělivě si vytvářeli šance. V podstatě celý zbytek prvního poločasu jsme strávili na polovině soupeře. Vyrovnání přišlo v 17.minutě, kdy průnik Lutonského po pravém křídle a následnou zpětnou přihrávku zužitkoval se štěstím Pilný. V 34.minutě jsme již šli do vedení, když roh Tomáše Zdražila na přední tyč trefil opět Pilný. O chvíli později byl na našeho „špílmachra“ faul ve vápně, který byl slyšet snad i ve vedlejší vesnici. Rozhodčí mlčel. Pomezní dělal mrtvého brouka s odůvodněním, že nemá hlavnímu vstupovat do situací ve „vápně“. Proč se o tom zmiňuji se dozvíme ve druhém poločase J Naštěstí pro nás to nemělo na naši hru vliv a hned o chvíli později po prúnikovce Zdražila centroval z levého křídla Tomáš Hédl a na zadní tyči zakončoval hlavou směr branka Lutonský. Jeho pokus pak ještě dotlačil do branky Pilný a hattrickem tak uzavřel první půli. Nutno však dodat, že domácí mohli v první půli dostat klidně i branek pět.

Začátek druhé půle nás ale bohužel zachytil v pasivnějším duchu. Vytratil se z nás klid, nebyli jsme tolik na míči a soupeř přidal do útoku střídajícího kvalitního hráče. Chod utkání totálně změnila cca 57.minuta, kdy soupeřův útočník vyrazil za dlouhým nákopem stíhán Lutonským, který se srazil s vyběhnuvším brankářem Beránkem tak nešťastně, že utržil na hlavě krvavou ránu s následnými patnácti stehy. Hra se cca na patnáct minut přerušila, náš hráč musel odjet do Ivančické nemocnice sanitním vozem a rozhodčí od té chvíle přestal jak je již v této soutěži tradicí zápas zvládat. V další šanci soupeře zachraňoval na brankové čáře neuvěřitelným skluzem Borek. O chvíli později se pak hostující útočník prodral do vápna a křižován dvěma našimi hráči se ocitl na zemi. Sudí nejdříve penaltu nepískl, poté se šel ale zeptat pomezního a světe div se PENALTA. Kam se poděl jeho výrok z první půle? Pokutový kop domácí Rajsigl s přehledem proměnil – 2:3. Naštěstí jsme tento dramatický stav zvládli a brzy šli opět do dvoubrankového vedení, když střídající Ivan Sedlíček nalevo prošel do vápna a s přehledem propálil padajícího golmana. Pomezní rozhodčí mi v tu chvíli přišel říct jak se mu ulevilo J V dalších šancích jsme ale již tak přesní nebyli. Michal Mašek minul úplně prázdnou branku a přečíslení 4 na 2 zakončil Sedláček bohužel místo přihrávky nepřesnou ranou. Soupeř hrozil z každé standartky, protože rozhodčí nevěděl, kdy píšťalku použít a kdy ne. No, a v samém závěru ještě vyrobil hrubku Smolík, který chtěl hrát na těžkém terénu z jedničky zpět brankáři, jeho přihrávku vypíchl nejzkušenější hráč domácích a s přehledem přehodil Beránka – 3:4. Naštěstí se již utkání hrálo cca jen dvě minuty, které jsme zvládli a bereme tak všechny tři body.

První poločas jsme měli hru pod kontrolou, ve druhém se utkání zvrtlo v chaos způsobený zraněním našeho hráče, které s námi otřáslo, agresivnější hrou domácích a také nekvalitním výkonem rozhodčích, kteří mají fotbal spíše jenom jako brigádu či přivýdělek k důchodu. Co naplat, tři body naštěstí odjeli do Tišnova a Tomáši Lutonskému přejeme brzký návrat na trávníky.