Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Dobšice 3:0 (2:0)

I.A.třída - neděle 2.4.2023 - Tišnov

3.4.2023 - Sája

Muži s přehledem ovládli první jarní domácí utkání proti soupeři z chvostu tabulky Dobšicím a zvítezili jasným poměrem 3:0

Babička

Střídali:  27.Pilný M. (Zdražil T.) , 66.Dřevěný J. (Mašek J.), 66.Koumar (Sedláček),  79.Borek (Juříček T.) , 79.Burian (Babička)

Průběh utkání:

Úvod utkání nám vyšel na výbornou a hned ve 4. min. jsme se ujali vedení. Juříček přenesl míč na pravou stranu na T. Zdražila, který se ve vápně uvolnil a přihrával pod sebe. První střela byla zblokována k Pazourkovi, který technickým obstřelem skoro do šibenice branky otevřel skóre 1:0. Ve 13. min. se T. Zdražil uvolnil pro změnu na levé straně a jeho centr na zadní tyči uklízel do sítě opět Pazourek 2:0. Poté se hra přece jen vyrovnala, ale hosty jsme do šance v úvodním poločase nepustili. Naopak ve 38. min. přišel kuriózní moment, když zazmatkoval hostující brankář, jenž chtěl rozehrát, ale míč mu vypadnul k nohám odcházejícího Babičky, který dával do prázdné branky. Bohužel ještě před tím rozhodčí z nějakého důvodu písknul do píšťalky, a tak branka nebyla uznána. Ve 44. min. po přihrávce Pazourka přehodil M. Pilný brankáře, ale míč z brankové čáry vykopnul hostující obránce.

Zlomový moment přišel hned v úvodu druhého poločasu, když jsme chybovali v rozehrávce na levé straně, takže se hosté dostali k centru z jejich pravé strany. Míč propadl až na zadní tyč ke zcela volnému hostujícímu hráči, ovšem jeho střelu ze 7 m fantasticky zlikvidoval Herink. A naopak hned z protiútoku si u brankové čáry odstavil Babička hostujícího obránce, aby následně obešel brankáře a dal na 3:0. Potom již bohužel hra z naší strany upadla a 3 x nás výbornými zákroky musel podržet Herink. A když jsme ani my nevyužili svoje šance skončilo utkání naším vítězstvím 3:0.