Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Rájec-Jestřebí 3:0 (3:0)

I.A.třída - neděle 27.8.2023 - Tišnov

28.8.2023 - Sája

Muži rozhodli o vítěztví proti kvalitnímu soupeři z Rájce-Jestřebí už v prvním poločase a zaslouženě vyhráli 3:0

Branky:

29.Gryc Jan, 39. Babička Kevin (p.k.), 41.Pfeffer Petr

Sestava:

Herink

Nepožitek    Gryc    Kuldan    Pavelka

Mašek J.

Pfeffer      Humpola    Babička     Dřevěný J.

Vlach

Střídali:  77.Marvan (Dřevěný J.) , 84.Sedláček I. (Pfeffer) , 88.Pilný M. (Vlach), 88.Borek (Babička), 88.Zdražil V. (Humpola)

Průběh utkání:

V neděli odpoledne se na našem hřišti představilo ambiciózní mužstvo z Rájce-Jestřebí, proti nimž naši hráči podali velmi dobrý výkon a zcela po zásluze zvítězili.

V úvodu 1. poločasu se hrálo v poli poměrně vyrovnané utkání, přičemž hosté stejně jako po celé střetnutí hrozili zejména ze standartních situací, které velmi dobře zahrával Bednář. Úvodní branky se diváci dočkali ve 29. min., když Nepožitek rozehrál míč ze standartní situace od postranní čáry do pokutového území, kde Gryc předskočil bránícího hráče a z voleje poslal míč přesně k tyči 1:0. Hned o minutu později uvolnil obloučkem J. Mašek Babičku, jenž si bohužel míč nezpracoval ideálně, takže ho hostující brankář dokázal z výhodně střelecké pozice vytlačit a vyrazit míč na rohový kop. Ve 35. min. podklouzl hostující stoper, a tak postupoval Humpola sám na brankáře, který jeho zakončení reflexivně rukou vyrazil. O dvě minuty později uvolnil Babička Vlacha, který si tělem odstavil obránce, a dostal se až před brankáře, kterého přehodil, ale bohužel spolu s ním i branku. Ve 39. min. rozehrál rychle autové vhazování Nepožitek na Vlacha, který obešel obránce, jenž ho následně v pokutovém území podkopnul a následovala penalta, kterou Babička bezpečně proměnil 2:0. Ve 41. min. jsme získali na vlastní polovině míč, který poté potáhnul Vlach a uvolnil nabíhajícího Pfeffera, který přehodil padajícího brankáře a zvýšil na 3:0.

Ve druhém poločase stejně jako po celé utkání naše defenziva pracovala spolehlivě, a tak jsme ke změně skóre měli rozhodně blíže my, ale bohužel několik brejkových situací jsme nevyřešili dobře. V největší příležitosti byl Vlach, který po faulu na něj neproměnil pokutový kop. V 89. min. se zaskvěl i Herink, když hlavičku po rohovém kopu mířící do šibenice dokázal vytěsnit na břevno a následně jsme míč odklidili. Utkání tedy skončilo stejným skóre jako první poločas, a to naším vítězstvím 3:0.