Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

Dobšice - AFK MUŽI A 1:3 (1:1)

I.A.třída - neděle 17.9.2023 - Dobšice

19.9.2023 - Sája

Muži dvěma brankami v samém závěru utkání udolali výhru v Dobšicích v poměru 1:3 a drží si ve své soutěži dosavadní neporazitelnost.

Branky:

45.Syrový Roman - 45.(+2) Marvan Tomáš, 85. Pazourek David, 90.(+1) Pfeffer Petr

Sestava:

Herink

Nepožitek   Borek   Kuldan   Pavelka

Mašek J.

Pfeffer   Humpola   Pazourek   Dřevěný J.

Babička

Střídali:  32.Marvan (Babička) , 35.Sedláček I. (Mašek J.) , 80.Pilný M. (Sedláček I.), 80.Dřevěný V. (Dřevěný J.)

Průběh utkání:

Do utkání jsme vstoupili aktivně a v úvodní čtvrthodině jsme si vypracovali 4 vyložené brankové příležitosti, žádnou z nich jsme však bohužel neproměnili (Babička, 2x Humpola, Pfeffer). Následně domácí přitvrdili hru, na což doplatili Babička a J. Mašek, kteří museli pro zranění střídat. To se bohužel na naší hře projevilo a naše dosavadní herní převaha ustala a hra se vyrovnala. Ve 45. min. se Dobšice ze své první střely v utkání dostaly do vedení, když jsme ve středu hřiště na vlastní polovině ztratili míč a domácí využili naší rozestavěné obrany a kolmicí vyslali do samostatného nájezdu svého útočníka, který střelou podél Herinka rozvlnil síť 1:0. Naštěstí ve druhé minutě nastavení jsme dokázali zareagovat, když Pazourek z blízkosti rohového praporku zahrával standartní situaci, po níž se míč několikrát odrazil až se dostal k Marvanovi, který jej dokázal dostat do sítě 1:1.

Ve druhém poločase už se v „dusné atmosféře“ hrál „hurá fotbal“ a několikrát nás zachránil Herink. A když jsme ani my žádnou příležitost nevyužili, tak utkání spělo k remíze. To se ovšem změnilo v 85. min., když se na pravé straně dokázal uvolnit Pilný, jehož přihrávku od brankové čáry netrefil Marvan, takže se míč dostal až na hranici 20 m, kde si jej zpracoval Pazourek a následně utěšenou ranou levačkou skoro do šibenice domácí branky nás dostal do vedení 1:2. Poté nás ještě jednou podržel Herink, když jsme po centru nechali propadnout míč až za zadní tyč, ale hostující hráč střelou z úhlu našeho brankáře nepropálil. V první minutě nastavení podržel míč Marvan, aby následně vysunul do úniku V. Dřevěného, který přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Pfeffera, který střelou pod břevno překonal přesouvajícího se domácího brankáře potřetí 1:3.