Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Zastávka 2:1 (0:0)

I.A.třída - neděle 22.10.2023 - Tišnov

24.10.2023 - Sája

Áčko doma po těžkém boji potvrdilo vítězství z Kohoutovic proti Zastávce v poměru 2:1, když odolalo se štěstím závěrečnému tlaku soupeře. O vítězství se zasloužil především autor obou branek, uzdravený navrátilec do sestavy, Kevin Babička.

Branky:

53.Babička Kevin, 67.Babička Kevin - 80.Malata Petr

Sestava:

Herink

Humpola   Nepožitek   Kuldan   Pavelka

Pazourek

Pfeffer   Babička   Dřevěný J.   Zdražil T.

Marvan

Střídali:  60.Mašek J. (Dřevený J.), 86.Levchenko (Marvan), 90.Sedláček I. (Zdražil T.)

Průběh utkání:

Celý první poločas byl stejný obrázek hry. Hosté hráli z hlubokého defenzivního bloku, naši hráči měli míč na kopačkách, ale do vyložených šancí se dostat nedokázali.

Podobně to pokračovalo do 53. min., kdy byl na rohu velkého vápna faulován Marvan. K míči se postavili Pazourek s Babičkou. Skoro všichni zřejmě očekávali, že se rozehrávky ujme levá noha Pazourka, ale přímý kop nakonec poslal přímo na branku pravačkou Babička a míč přeplachtil hostujícího brankáře 1:0. O minutu později už to mohlo být o dvě branky, když hostující brankář před J. Dřevěným odkopl míč pouze k Babičkovi a ten ze 30 m těsně překopl opuštěnou hostující branku. V 67. min. chybovali v rozehrávce hostující obránci, zakončení Marvana ještě dokázal hostující brankář vyrazit, ale míč se dostal k Babičkovi, který si jej potáhl a mezi nohama překonal hostujícího brankáře podruhé 2:0. Po této brance hosté překopali svoje řady a začali se tlačit čím dál více do útoku. V 80. min. jsme nechali propadnout dlouhý výkop od hostujícího brankáře a po dalších nedůrazech na velkém vápně hostující hráč přiťukl míč Malatovi a ten z hranice velkého vápna tvrdou střelou k tyči nedal Herinkovi žádnou šanci. Od tohoto okamžiku jsme se začali obávat o výsledek a hostům tato situace naopak vlila další krev do žil. Do konce utkání si vytvořili tlak, ale když v 90. min. ve vyložené šanci nastřeli pouze břevno, od kterého se míč odrazil těsně před brankovou čáru, tak jsme těsné vítězství dokázali uhájit.

!!! Příští utkání hrajeme ve Vilémovicích již v sobotu 28. 10. 2023 v 10:30. Odjezd autobusu od Penny Marketu v 8:45 !!!