Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Ivančice 3:1 (2:0)

I.A.třída - neděle 5.5.2024 - Tišnov

6.5.2024 - Sája

Naše áčko drží nadále jarní neporazitelnost, když v 22.kole dokázalo porazit doma Ivančice 3:1. Nutno však říct, že soupeř hrál od 30.minuty bez vyloučeného hráče, a i v 10ti lidech dokázal být nepříjemným soupeřem.

Branky:

21.Babička Kevin, 31.Vlach Jiří, 89.Vlach Jiří - 58.Kožnar Martin

Sestava:

Herink

Blaha   Panovský J.   Gryc   Pavelka

Mašek J.   Pazourek

Humpola        Babička        Zdražil T.

Vlach

Střídali:  63.Pfeffer (Humpola), 63.Marvan (Zdražil T.), 83.Dřevěný J. (Mašek J.), 90.Dvořáček (Vlach)

Průběh utkání:

První poločas s Ivančicemi jsme odehráli velmi dobře a z našeho narůstajícího tlaku udeřilo poprvé ve 21. min. když na dlouhý pas Gryce si mezi stopery naběhl Babička a špičkou kopačky přehodil vybíhajícího brankáře 1:0. Ve 30. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující stoper a přesilovku jsme využili hned o minutu později, když Babička našel pasem ve velkém vápně volného Humpolu, ten si míč zpracoval a následně obloučkem našel před branku dobíhajícího Vlacha, který hlavou uklidil míč do sítě 2:0. Do konce poločasu jsme mohli vedení navýšit, ale žádnou další šanci jsme již nevyužili

Také do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, ale opět bez přesné střelecké mušky. Ovšem cca po 50. min. jsme nepochopitelně přestali plnit taktické pokyny, propadali jsme a hosté to trestali. První varování ještě hostující Hložek napálil do tyče, ale v 58. min už udeřilo, když zakončení hostujícího hráče nešťastně proklouzlo Herinkovi do sítě. Následně měli hosté další šanci, ale pokus o kličku zlikvidoval Herink. Zhruba po 15 minutách jsme se trochu vzpamatovali, ale lehkost z prvního poločasu a úvodu druhého už tam nebyla. I přesto jsme několikrát mohli navýšit skóre, ale proti byl fantastický hostující brankář nebo branková konstrukce. Naštěstí i přesto, že hosté hrozili, tak další vyloženou příležitost si už nevytvořili, a tak rozuzlení přinesla 89. min. když Marvan hlavičkou poslal do samostatného nájezdu Vlacha, kterého doplnil Pfeffer. Prvně jmenovaný vzal zakončení na sebe a stanovil konečné skóre na 3:1.