Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Vilémovice 4:1 (4:0)

I.A.třída - neděle 2.6.2024 - Tišnov

5.6.2024 - Sája

Muži porazili na domácí půdě Vilémovice brankami Humpoly, Vlacha, Babičky a Pfeffera 4:1 a slaví postup do Krajského přeboru.

Branky:

8.Humpola Pavel, 28.Vlach Jiří, 34.Babička Kevin, 45.Pfeffer Petr - 50.Heger Tomáš

Sestava:

Herink

Nepožitek   Panovský J.   Dvořáček   Pavelka

Mašek J.

Humpola     Zdražil T.   Babička    Pfeffer

Vlach

Střídali:  60.Marvan (Vlach), 72.Dřevěný J. (Pfeffer), 72.Blaha (Babička), 82.Borek (Dvořáček), 82.Levchenko (Humpola)

Průběh utkání:

Do utkání, ve kterém jsme věděli, že nám stačí bod k celkovému vítězství v I. A třídě, jsme vstupovali s velkým respektem, jelikož proti nám nastoupilo mužstvo z Vilémovic s několika bývalými ligovými hráči a hráči z vyšších soutěží, ale také s vědomím, že rychlá hra by na ně mohla platit. A to se také v úvodním poločase potvrdilo a přesto, že na míči byly hosté kvalitní, tak naše ofenzivní akce jim způsobovaly značné problémy. Do vedení jsme se dostali v 8. min., když na dlouhý míč J. Maška za hostující obranu si naběhl Humpola, který byl u míče dříve než hostující brankář, jenž jeho první zakončení ještě vyrazil, ale potom už Humpola dával do prázdné branky 1:0. Ve 28. min. jsme předvedli hezkou akci, když Pfeffer uvolnil Babičku a ten přízemním centrem našel na malém vápně volného Vlacha, pro kterého již nebyl problém uklidit míč do prázdné branky 2:0. Ve 34. min. se na hranici velkého vápna uvolnil Babička a tvrdou střelou k tyči dal již na 3:0. Poločas snů završil ve 45. min. Pfeffer, který si míč z levé strany navedl na střed a střelou z hranice velkého vápna mířil přesně do vzdálenějšího růžku hostující branky 4:0.

Ve druhém poločase i s vědomím našeho náskoku, již neměla naše hra takové tempo a kvalitu, ale i přesto jsme si vypracovali několik vyložených šancí, ale bohužel žádnou jsme už neproměnili, a tak se z gólu radovali jenom hosté, když v 50. min. po našem rohovém kopu jsme na půlce nedůrazně odhlavičkovali dlouhý míč a následně nesvedli ani další souboj, a tak se k míči dostal hostující hráč, který přesnou přihrávkou uvolnil svého spoluhráče do samostatného nájezdu. První zakončení ještě Herink chytil, ale s dorážkou již nic dělat nemohl 4:1. A jelikož už do konce utkání žádná branka nepadla, tak po závěrečném hvizdu mohli propuknout naše oslavy postupu do Krajského přeboru.