Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Slatina 3:0 (0:0)

I.A.třída - neděle 24.9.2023 - Tišnov

26.9.2023 - Sája

Muži po nevýrazném prvním poločase nakonec udolali Slatinu ve druhé půli třemi brankami a vyhoupli se po 7.kole na první místo tabulky.

Branky:

49.Gryc Jan (p.k.), 70. Sedláček Ivan, 77.Humpola Pavel

Sestava:

Herink

Nepožitek   Kuldan   Gryc   Pavelka

Pazourek

Pfeffer   Humpola   Zdražil T.   Dřevěný J.

Marvan

Střídali:  46.Sedláček I. (Dřevěný J.) , 70.Zdražil V. (Pfeffer) , 79.Borek (Humpola), 86.Dřevěný V. (Zdražil T.), 86.Pilný M. (Marvan)

Průběh utkání:

V utkání na hrbolatém a tvrdém hřišti se hosté prezentovali velmi kvalitním výkonem a po většinu zápasu byly aktivnějším mužstvem, ale my jsme ve druhém poločase dokázali využít okének v jejich obraně a vsítit 3 branky, i když nutno podotknout, že konečný výsledek neodpovídá dění na hřišti a pokud budou hosté předvádět stejné výkony i v dalších zápasech, tak půjdou tabulkou určitě nahoru.

Hosté začali hned od úvodu aktivně, ale náznaky šancí nevyužili, a tak jsme se v první vyložené příležitosti ocitli my, když po kolmici před nabíhajícím Marvanem odehrál hostující brankář míč pouze k Humpolovi, ale jeho zakončení levačkou z 30 m proskákalo těsně vedle opuštěné hostující branky. Ve 27. min. hosté vykombinovali naši obranu, až se dostal jejich hráč sám před Herinka, který ovšem jeho zakončení dokázal reflexivně nohou vykopnout. Ve 38. min. se na pravé straně u brankové čáry uvolnil Pfeffer, ale jeho přihrávku z bezprostřední blízkosti nedokázal dostat do branky T. Zdražil, když jeho krkolomné zakončení vyškrábl z brankové čáry hostující brankář.

Ve 48. min. uvolnil Pfeffer mezi stopery nabíhajícího Marvana, který postupoval sám na brankáře až ho v pokutovém území zezadu fauloval jeden z hostujících stoperů a nemohlo následovat nic jiného, než pokutový kop. K tomu se postavil Gryc, jehož pokus hostující brankář vyrazil, ale naštěstí pouze k exekutorovi penalty, který již neměl problém dorazit míč do sítě 1:0. Následovala územní převaha hostů a spousta standartních situací, ale se všemi si naše obrana v čele s Herinkem dokázala poradit nebo zakončení hostujících hráčů mířilo mimo. V 70. min. předskočil před vlastním pokutovým územím Gryc hostujícího hráče, aby se míč dostal k Sedláčkovi, který jej posunul na Marvana, jenž jej potáhl až před hostující pokutové území a následně uvolnil nabíhajícího Sedláčka, který sám před brankářem nezaváhal a střelou podél něj jej překonal 2:0. V 77. min. prodloužil ještě na vlastní polovině hlavou míč Marvan na za ním nabíhajícího Humpolu, který od půlky postupoval sám na brankáře, jemuž udělal kličku a zakončil do opuštěné branky 3:0, čímž pečetil naše velmi cenné vítězství.