Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Kohoutovice 1:0 (1:0)

I.A.třída - neděle 19.5.2024 - Tišnov

20.5.2024 - Sája

Muži porazili ve šlágru jara druhé Kohoutovice nejtěsnějším rozdílem 1:0 a již příští kolo v Zastávce mohou slavit postup do krajského přeboru. O vítěznou trefu se postaral nenápadnou střelou zpoza vápna Pavel Humpola. Hrdinou utkání byl však kapitán Jan Gryc, který se zlomenou čelistí po zákroku ve 20.minutě utkání dohrál celý poločas a ukázal, že má srdce bojovníka. Našemu kapitánovi přejeme brzké uzdravení.

Branky:

41.Humpola Pavel

Sestava:

Herink

Nepožitek   Panovský J.   Gryc   Pavelka

Pazourek

Humpola     Marvan   Babička    Zdražil T.

Vlach

Střídali:  46.Dvořáček (Gryc), 46.Blaha (Vlach), 64.Pfeffer (Humpola), 80.Mašek J. (Zdražil T.), 90.Dřevěný J. (Marvan)

Průběh utkání:

Utkání prvního s druhým mužstvem tabulky se hrálo ve výborné atmosféře, kterou vytvořili příznivci obou mužstev. Bohužel na hřišti, jak už to u takto vypjatých duelů bývá, moc fotbalové krásy k vidění nebylo a byl to spíše boj, který hned v 11. min. odnesl hostující kapitán a musel střídat. V 15. min. pro změnu náš kapitán Jan Gryc u půlící čáry ve skluzu čistě odebral míč hostujícímu útočníkovi, který ho ovšem následně v pádu udeřil kopačkou do obličeje a způsobil mu krvavé zranění v obličeji. Honza se i přesto po ošetření kupodivu vrátil do hry a dohrál poločas. Dál už to ovšem nešlo a vzhledem k jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu byl následně odvezen do nemocnice, kde zjistili zlomenou čelist a Honza se hned v pondělí podrobil operaci. Tímto mu za celý klub přejeme brzké uzdravení!!! A teď zpět k fotbalu. Celkově byli v prvním poločase herně lepší naši hráči, kdežto hosté hráli ze zajištěné obrany a spoléhali na rychlé protiútoky a standartní situace. V úvodu utkání jsme si z územní převahy vytvořili několik standartních situací, ale žádnou jsme nevyužili. Ve 23. min. mohl zakončovat zpoza vápna do opuštěné branky Vlach, ale volil ještě přihrávku na Marvana, který prováhal ideální moment na zakončení a následně mu sporným zákrokem uvnitř šestnáctky zmařil zakončení hostující obránce. Pak jsme nedohráli pár zajímavých průniků z kraje hřiště, ale i přesto jsme se ve 41. min. ujali vedení, když po rohovém kopu se do odraženého míče z 25 m opřel Humpola a jeho nenápadná střela zapadla přesně k tyči hostující branky 1:0.

V 50 min. jsme mohli vedení navýšit, když byl po rychlém brejku uvnitř pokutového území podražen hostujícím brankářem Pazourek. Nařízenou penaltu však Babička neproměnil. Chvíli na to nás za to mohl potrestat hostující hráč, ale jeho hlavička mířila těsně mimo. Postupem času se na naše kopačky začala vkrádat čím dál větší nervozita a na výkonu to bylo velmi znát. V 69. min. si pustil pusu na špacír hostující brankář, za což viděl druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. A jelikož už hosté měli všechna střídání vyčerpaná, musel do branky hráč z pole. Kdo by čekal, že od té doby se naše mužstvo uklidní a zlepší svou hru, byl by na omylu. Sice jsme drželi většinu času míč, ale až do konce utkání jsme v podstatě nevystřelili na bránu. Naopak hosté měli pár náznaků a zejména v 80. min. nás musel zachránit Herink, když vychytal samostatný nájezd hostujícího hráče a udržel tak nejtěsnější, ale veledůležitou výhru 1:0.