Amatérský fotbalový klub TIŠNOV

AFK MUŽI A - Vojkovice 5:1 (2:1)

I.A.třída - neděle 10.10.2021 - Tišnov

11.10.2021 - Sája

Muži doma konečně naplno bodovali, když po vlažném začátku přečkali mírný tlak hostů, následně proměnili nabídnuté šance a po zlepšeném výkonu v druhé půli nakonec opanovali utkání jasným výsledkem 5:1.

Herink J.

Gryc J.    Panovský J.   Macura D. ŽK    Vít R.

Mašek J.

Nepožitek J.   Burian D.    Juříček T. ŽK    Sedláček I.

Průběh utkání:

V úvodním poločase jsme podali špatný výkon a po většinu první půle byli hostující hráči fotbalovějším mužstvem. Ti se také dostali do první vážnější příležitosti v 8. min., kdy jejich útočník postupoval zprava z úhlu na Herinka, ale ten jeho střelu dokázal nohou vykopnout. A tak to byli naši hráči, kteří z první vážnější akce udeřili ve 13. min. Juříček uvolnil Nepožitka a ten z pravé strany postupoval sám na hostujícího brankáře, jemuž střelou po zemi na zadní tyč nedal šanci 1:0. Ve 27. min. jsme přidali druhou branku. Juříček přenesl dlouhým pasem míč k pravé postranní čáře na Babičku, který si ve velmi složité situaci míč výborně zpracoval, aby jej následně potáhl a našel na penaltě volného Nepožitka, jenž ještě nechal přeběhnout dobíhajícího bránícího hráče a pak v klidu uklidil míč do sítě podruhé 2:0. Bohužel ve 37. min. se hostující záložník otočil kolem třech našich středních záložníků a střelou pod břevno ze 30 m snížil na 2:1.

Ve druhém poločase jsme podali rozhodně lepší výkon, což se odrazilo i na konečném skóre. Ve 49. min. hosté odvrátili rohový kop pouze za velké vápno, kde se do míče z voleje opřel Burian, jehož střelu hostující brankář neudržel a dorážející Macura neměl problém z malého vápna skórovat 3:1. Následujících 15 min. se hosté snažili zkorigovat stav, ale vyloženou příležitost si již nevytvořili. Cca od 65. min. jsme zápas zcela kontrolovali a přidali ještě další dvě branky. Nejprve v 75. min. uvolnil uličkou Babička Nepožitka, ten našel pod sebou ještě lépe postaveného Gryce, jehož střela z pravé strany se odrazila před volného Seyferta a ten doklepl míč do prázdné branky 4:1. Poslední branku jsme vstřelili v 86. min., když Seyfert prokličkoval hostující obranou, aby na zlatém podnose přihrál míč před branku Marvanovi, který z 8 m poslal míč podél brankáře do sítě 5:1.